Projekcja filmu "Szalony paź" z muzyką na żywo

Miejsce wydarzenia: Pomorska 171/173, Łódź
Czas: 20 maja 2024 (poniedziałek) 17:00 - 19:30

Koło Naukowe Filmoznawców Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na pokaz filmu „Szalony paź” (1926, reż. Teinosuke Kinugasa), któremu towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu Wiktora Szymurskiego, studenta III roku filmoznawstwa i wiedzy o mediach audiowizualnych, producenta muzyki eksperymentalnej z pogranicza gatunków takich jak dark ambient, industrial, noise, drone oraz sound collage.

plakat informacyjny o wydarzeniu

Prelekcję wygłosi mgr Maciej Krauze, doktorant w Katedrze Filmu i Mediów Audiowizualnych, naukowo zajmujący się kinem japońskim.
„Szalony Paź” w reżyserii Teinosuke Kinugasy to klasyka japońskiej awangardy filmowej. Zrealizowany w 1926 film to surrealistyczne przedstawienie historii dozorcy, który podejmuję pracę w szpitalu dla umysłowo chorych. W tym samym przytułku przebywa jego chora żona, na której poprawę zdrowia nieustannie liczy dozorca.
Spotkanie odbędzie się 20 maja (poniedziałek) o godzinie 17:00 w Auli A1 Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Czas trwania filmu wynosi 70 minut

Miejsce wydarzenia: Pomorska 171/173, Łódź

Data i godziny wydarzenia: 20 maja 2024 (poniedziałek) 17:00 - 19:30