Spotkanie: Jak osiągać to, co wydaje się niemożliwe?

Miejsce wydarzenia: Matejki 22/26, 90-237 Łódź
Czas: 03 czerwca 2024 (poniedziałek) 15:00 - 16:30

Zapraszamy na inspirujące i interaktywne spotkanie na temat przekraczania granic i osiągania niemożliwego z udziałem wyjątkowych prelegentek: Magdaleny Kotlarczyk (Country Director, Google Polska, absolwentka Wydziału Zarządzania UŁ) i Aleksandry Wiśniewskiej (łodzianka, polityczka, politolożka, ekspertka do spraw humanitarnych). Spotkanie poprowadzi prof. dr hab. Robert Kozielski. 

To doskonała okazja, by absolwenci WZ UŁ powrócili po latach do Alma Mater, sprawdzili, co się zmieniło, spotkali się ze swoimi przyjaciółmi czy zamienili kilka słów z wykładowcą, którego najmilej wspominają. 

W wydarzeniu wezmą udział studenci, absolwenci, przedstawiciele Uniwersytetu Łódzkiego, instytucji partnerskich oraz firm. 

Program:

 • 15.00 – 15.15 – Wprowadzenie, prof. dr hab. Robert Kozielski 
 • 15.15 – 15.30 – „Szukaj... czyli refleksje absolwentki I rocznika Wydziału Zarządzania UŁ o tym, czego warto szukać w świecie, w którym można znaleźć chyba wszystko”, Magdalena Kotlarczyk 
 • 15.30 – 15.45 – „Walcząc o okaleczony świat”, Aleksandra K. Wiśniewska 
 • 15.45 – 16.30 – Pytania i moderacja dyskusji, prof. dr hab. Robert Kozielski 

Spotkanie odbędzie się w Auli A na parterze. Obowiązuje rejestracja na spotkanie. Liczba miejsc ograniczona.

 

Obejrzyj transmisję

 

Prelegentki:

Magdalena Kotlarczyk - Country Director, Google Polska 

Zawodową przygodę ze światem cyfrowej transformacji i technologicznych innowacji rozpoczęła w 2011 r. dołączając do zespołu Google Polska w Warszawie. W lipcu 2021 r. została szefową polskiego oddziału Google. Wcześniej przez blisko 13 lat w lokalnych i regionalnych rolach w Procter & Gamble z Warszawy, Londynu czy Genewy odpowiadała za brand management i planowanie komunikacji marketingowej szeregu kategorii FMCG. Jest absolwentką Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz podyplomowych studiów z zakresu psychologii zachowań konsumenckich na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła także Executive Program na Singularity University. Od września 2021 roku zasiada w zarządzie polskiego oddziału International Advertising Association (IAA Polska). W marcu 2024 r. dołączyła do Rady Doradczej ABSL. 

 

Aleksandra Wiśniewska - Łodzianka, polityczka, politolożka, absolwentka Uniwersytetu Oksfordzkiego i London School of Economics and Political Science.

Ekspertka do spraw humanitarnych, szefowa misji niosących pomoc ofiarom konfliktów zbrojnych. Zasiada w Sejmie z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Przed wejściem do polityki specjalizowała się w pomocy humanitarnej w sytuacjach kryzysowych spowodowanych wojną. Po ponownej inwazji Rosji kierowała ewakuacją ukraińskich sierocińców do Polski i pełniła funkcję szefowej misji INTERSOS na Ukrainie.  

Pracując dla ONZ w Turcji i Jordanii opracowywała plan odpowiedzi humanitarnej na wojnę w Syrii. Podczas Bitwy o odbicie Mosulu z rąk ISIS w Iraku współzarządzała obozem dla 70 tys. osób przesiedlonych w wyniku walk. Od 2019 r. do 2021 r. Szefowa Misji Polskiej Akcji Humanitarnej na wojnie w Jemenie, prowadząca zespół odpowiadający na największą w historii epidemię cholery. Po wybuchu pandemii rozpoczęła pierwsze działania medyczne w 30-letniej historii PAH, zarządzając 7 klinikami w rejonach przyfrontowych i pomagając 200 tys. osób w potrzebie.  

Jest laureatką nagrody "Green Hero" UN Global Compact Network Poland i Fundacji Green Festival za "niezłomność w działaniach na rzecz praw człowieka i klimatu”, nagrody KARSKI 2020 za odwagę cywilną i podejmowanie działań w duchu wartości Jana Karskiego oraz nagrody Forbes Polska „25 under 25′′ w kategorii Działalność Społeczna. 

 

Szczegóły wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Matejki 22/26, 90-237 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 03 czerwca 2024 (poniedziałek) 15:00 - 16:30

 • PN
 • WT
 • ŚR
 • CZ
 • PT
 • SB
 • ND