Całość wydarzenia jest retransmitowana w Internecie na portalu Polskiego Forum Akademicko-Gospodarczego paralelnie z wystąpieniami uczestników. Forum potrwa jeden dzień.
Tematyka obrad będzie skupiona na zagadnieniach współpracy nauki z biznesem. Pierwszy proponowany obszar, to kwestia finansowania rozwoju Europy długiem – „działanie, albo powolna agonia” – konkluduje Mario Draghi w swym raporcie. Pytanie dotyczy ograniczeń, jak i zalet tego modelu w polskiej sytuacji. Drugim jest kontekst dotychczasowych dokonań jak i niejasności oraz semantycznego zamieszania związanego z rozwojem narzędzi sztucznej inteligencji.
Wyzwania jakie stają przed przedsiębiorcami, badaczami, jak również nauczycielami są niebagatelne. Pragniemy metodycznie dokonać diagnozy, jak i sformułować nasze rekomendacje do uczestników obrotu gospodarczego, świata nauki oraz administracji odpowiedzialnej za kształtowanie warunków pracy badawczej i działalności dydaktycznej. Metodyczną diagnozę i rekomendacje będziemy opierać na ekspertyzie najpoważniejszych autorytetów w naszym kraju. W ubiegłych dorocznych spotkaniach naszego Forum temat sztucznej inteligencji był sygnalizowany, stąd mieliśmy możność poznania konkretnych i konstruktywnych wypowiedzi. Podobnie, zagadnienia warunków rozwoju gospodarczego regularnie są przedmiotem refleksji na spotkaniach, w których bierzemy udział. Wyrażamy też opinię, iż szczególnie wartościowe jest konfrontowanie przemyśleń przedstawicieli środowiska akademickiego z przedsiębiorcami. Tu jest bowiem miejsce na zderzenie dobrze rozumianej teorii z twardą praktyką gospodarczą
– pisza organizatorzy w zaproszeniu i programie konferencji.
Szczegółowy program konferencji
Materiał: SGH
Redakcja: Biuro Prasowe UŁ