Nagrody Naukowe Rektora dla doktorantek i doktorantów UŁ

Ogłoszono wyniki konkursu „Nagroda Naukowa Rektora Uniwersytetu Łódzkiego" dla doktorantek i doktorantów szkół doktorskich UŁ realizujących czwarty rok kształcenia w roku akademickim 2023/24. Przyznano sześć nagród za osiągnięcia w zakresie pracy naukowej i badawczej, publikacji i umiędzynarodowienia kształcenia.

Kapituła konkursu oceniła zgłoszenia złożone w dn. 1-31 grudnia ub. r., wśród których reprezentowane były wszystkie cztery Szkoły Doktorskie Uniwersytetu Łódzkiego. Niżej lista osób nagrodzonych w obecnej edycji konkursu.

Szkoła Doktorska Nauk Społecznych UŁ

Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych UŁ

Szkoła Doktorska Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UŁ

Szkoła Doktorska BioMedChem UŁ i Instytutów PAN w Łodzi

Szkoły Doktorskie Uniwersytetu Łódzkiego powstały w 2019 r. i kształcą ponad 350 osób (w tym około 14% z zagranicy). Programy czterech Szkół Doktorskich UŁ stwarzają osobom z wykształceniem magisterskim możliwość uzyskania kwalifikacji na zaawansowanym poziomie w zakresie odnoszącym się nie tylko do procesu realizacji pracy doktorskiej, ale obejmujących także trening zawodowy (wzmacnianie warsztatu badawczego oraz podnoszenie kwalifikacji w zakresie pracy dydaktycznej) i rozwój osobisty (kompetencje miękkie, w tym kształcenie umiejętności aktywnego planowania własnej kariery oraz rozwój w zakresie kreatywnego rozwiązywania problemów). Umiejętności te są konieczne nie tylko do pomyślnego zakończenia kształcenia w Szkole Doktorskiej, ale także w rozwoju kariery zawodowej. Jednocześnie programy kształcenia pozwalają realizować badania interdyscyplinarne. Kształcenie we wszystkich szkołach trwa 4 lata i realizowane jest w 23 dyscyplinach naukowych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Szkół Doktorskich UŁ:

• SD BioMedChem – Szkoła Doktorska BioMedChem UŁ i Instytutów PAN w Łodzi
  • SDNH – Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych UŁ