Powitaliśmy nowych Absolwentów VIP UŁ

W dniu 19 maja 2022 r., po ponad dwuletniej przerwie, odbyło się kolejne spotkanie Absolwentów VIP w ramach cyklicznych wykładów eksperckich wybitnych wychowanków naszej Uczelni. Tym razem w gościnne mury Uniwersytetu Łódzkiego zawitał Pan Tomasz Marciniak - Partner Zarządzający w polskim oddziale McKinsey & Company, absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Wykładowi eksperckiemu towarzyszyła uroczystość wręczenia kolejnych nominacji „Absolwent VIP” Uniwersytetu Łódzkiego.

Fot. UŁ

Bohater wykładu eksperckiego, Pan Tomasz Marciniak, posiada ponad 13-letnie doświadczenie w doradztwie strategicznym w 20 krajach w Europie, Azji, Australii, Afryce oraz na Bliskim Wschodnie. Wspiera klientów z sektorów energetycznego, technologicznego, finansowego, publicznego oraz private equity. Jest ekspertem w dziedzinie tworzenia nowych strategii, kompleksowych programów transformacji cyfrowej, restrukturyzacji oraz fuzji i przejęć.

Wykład Tomasz Marciniaka (kliknij foto):

Tomasz Marciniak (Fot. UŁ)

Wykładowi eksperckiemu towarzyszyła uroczystość wręczena kolejnych nominacji „Absolwent VIP” Uniwersytetu Łódzkiego. Wybitni absolwenci Uniwersytetu odebrali nominacje z rąk Jej Magnificencji Rektor, prof. Elżbiety Żądzińskiej, a ceramiczne jabłka wręczyła prof. Agnieszka Kurczewska, prorektor ds. współpracy z otoczeniem UŁ.  Do zaszczytnego grona dotychczas nominowanych dołączyli:

prof. Maciej Dunajski – profesor fizyki matematycznej, University of Cambridge, absolwent Wydziału Informatyki i Fizyki Stosowanej. Studiował fizykę na Politechnice Łódzkiej i doktoryzował się na Uniwersytecie w Oxfordzie. Habilitacje i profesurę uzyskał na Uniwersytecie Łódzkim. Zajmuje się fizyką teoretyczną (Ogólna Teoria Względności Einsteina i matematyczna teoria czarnych dziur) oraz matematyką (geometrią i równaniami różniczkowymi). Z ramienia Londyńskiego Towarzystwa Matematycznego jest zaangażowany w pomoc krajom Afryki Subsaharyjskiej w rozwijaniu nauk matematycznych i przyrodniczych.

Grzegorz Grabowicz - Członek Zarządu ds. finansowych, Mabion S.A., absolwent Wydziału Ekonomiczno – Socjologicznego. Doświadczony CFO i członek Rad Nadzorczych spółek notowanych na GPW. Dd 2003 roku związany ze spółkami z branży finansowej i medycznej. Zdobywał wiedzę i doświadczenie w zarządzaniu pracując m.in.  jako wiceprezes Zarządu i dyrektor finansowy w Magellan S.A. (obecnie BFF Polska S.A.), pełnił funkcję Prezesa Zarządu MEDFinance S.A., był członkiem Rady Nadzorczej Magellan Czechy i Magellan Słowacja. Obecnie jest członkiem Rady Nadzorczej w spółce PRAGMAGO S.A. oraz notowanej na giełdzie Spółki XTB S.A.

Maciej Kulbat - Head of Group SSC, Barry Callebaut Group, absolwent Wydziału Ekonomiczno – Socjologicznego. Zarządzał Avon Global Business Services. Przez 9 lat pracował w Infosys BPO zdobywając doświadczenie kierownicze na różnych stanowiskach, głównie w operacjach finansowych i zarządzaniu programami. Od 2019 kieruje wielofunkcyjnymi centrami SSC Barry Callebaut Group. Jego doświadczenie obejmuje również wsparcie doradcze dla rynku SSC, globalnych tranzycji i outsourcingu w Polsce, Chinach, Indiach, USA, Manili i RPA.

Tomasz Marciniak - Partner Zarządzający, McKinsey & Company, absolwent Wydziału Ekonomiczno – Socjologicznego. Posiada ponad 13-letnie doświadczenie w doradztwie strategicznym w 20 krajach w Europie, Azji, Australii, Afryce oraz na Bliskim Wschodnie. Wspiera klientów z sektorów energetycznego, technologicznego, finansowego, publicznego oraz private equity. Ekspert w dziedzinie tworzenia nowych strategii, kompleksowych programów transformacji cyfrowej, restrukturyzacji oraz fuzji i przejęć.

Aneta Szporak - Senior Director, Capgemini Business Services, absolwentka Wydziału Ekonomiczno – Socjologicznego. Przez ponad 18 lat aktywna na rynku ubezpieczeń. Zdobyła bogate doświadczenie - od rozwoju produktu, przez budowę centrum obsługi klienta i transformacje po pracę w międzynarodowych projektach. Od prawie 3,5 roku wykorzystuje wiedzę i umiejętności zdobyte w branży ubezpieczeniowej w Capgemini, m.in. tworząc od podstaw i wdrażając międzynarodową strukturę obsługi członków funduszu emerytalnego dla rynku holenderskiego.

Aleksandra Ziółkowska – Boehm - pisarka,  dziennikarka, absolwentka Wydziału Filologicznego. Autorka wielu książek, które ukazują się w Polsce, w języku angielskim w USA i w Kanadzie. Tematyka jej książek to: losy Polaków z wojną w tle, Melchior Wańkowicz (pisarz zadedykował jej książkę „Karafka La Fontaine’a” i zapisał w testamencie swoje archiwum), amerykańscy Indianie, Ingrid Bergman i koty. Stypendystka m.in. Ministerstwa Kultury Ontario, Kanadyjsko-Polskiego Instytutu Naukowego, Fundacji Adama Mickiewicza w Toronto, dwukrotnie amerykańskiej Fundacji Fulbrighta.

Fot. UŁ

Pełna lista Absolwentów VIP Uniwersytetu Łódzkiego dostępna jest na stronie https://www.uni.lodz.pl/strefa-absolwenta/absolwenci-vip

W ramach Programu Absolwent VIP Uniwersytet Łódzki pragnie nawiązać współpracę ze znanymi osobistościami ze świata nauki, sztuki, polityki i biznesu. Uczelnia poprzez dedykowane inicjatywy oraz wydarzenia pragnie zachęcić je do udziału w wyznaczaniu strategicznych kierunków rozwoju UŁ. Jednym z takich wydarzeń są Wykłady Eksperckie i spotkania z wybitnymi osobistościami, podczas których podejmowane są tematy oraz dyskusje związane m.in. z rozwojem Uczelni w kontekście zmian gospodarczych i geopolitycznych na świecie. Dotychczas odbyły się Wykłady Eksperckie m.in. Konrada Pokutyckiego – Prezesa Zarządu BSH, Jerzego Czubaka – Prezesa Amcor Ltd. czy Witolda Orłowskiego – głównego ekonomisty PwC Polska.

Źrodło: Centrum Współpracy z Otoczeniem UŁ