Prawie 272 tys. euro dofinansowania z programu Erasmus+

Wśród projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach akcji 2, Partnerstwa Strategiczne w sektorze Szkolnictwa wyższego w programie Erasmus+ w roku 2017 - partnerstwa strategiczne na rzecz innowacji, znalazł się wniosek pracowników Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ, zatytułowany Innovative Interdisciplinary Contextual Education Using Games Development.

 

Projekt ten uzyskał 73,5 pkt na 100 możliwych i uplasował się na 12. miejscu w rankingu. Kwota przyznanego dofinansowania to 271 665,00 euro. Projekt będzie realizowany na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ przez zespół pod kierunkiem dr Krzysztofa Podlaskiego z Pracowni Sterowania Komputerowego i Robotyki.

Na czym polega program Partnerstwa Strategiczne w sektorze Szkolnictwa wyższego w programie Erasmus+? Dzięki niemu instytucje działające w sferze szkolnictwa wyższego mogą współpracować, realizując wspólnie międzynarodowe projekty. Wspierane są różne typy projektów: partnerstwo strategiczne - wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, sojusze na rzecz wiedzy - prowadzone we współpracy z przedsiębiorstwami oraz projekty dotyczące budowania potencjału w szkolnictwie wyższym - w ramach których wspierana jest współpraca z krajami partnerskimi.

Warto zaznaczyć, że Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020. Jego całkowity budżet wynosi 14,7 mld euro. Erasmus+ opiera się na osiągnięciach europejskich programów edukacyjnych, które funkcjonowały przez 25 lat, i jest wynikiem połączenia następujących europejskich inicjatyw realizowanych przez Komisję Europejską w latach 2007-2013: programu "Uczenie się przez całe życie", programu "Młodzież w działaniu", Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink, oraz programów współpracy z krajami uprzemysłowionymi w dziedzinie szkolnictwa wyższego.

Redakcja: Centrum Promocji