Sukcesy zawodników UŁ na AMP w lekkiej atletyce

Trzydniowa impreza zgromadziła ponad ośmiuset zawodników reprezentujących siedemdziesiąt uczelni. Sukcesy odnieśli uniwersyteccy zawodnicy AZS Łódź - 1. miejsce dla Klaudii Wojtunik (100 m przez płotki), 2. miejsce (rzut dyskiem) i 3. miejsce (pchnięcie kulą) dla Justyny Piechoty, 1. miejsce dla Agnieszki Bednarek (trójskok), 2. miejsce (800 m) i 3. miejsce (1500 m) dla Grzegorza Petrusiewicza. Serdecznie gratulujemy!

 

- Wszyscy czekaliśmy, by pozwolono nam startować w AMP. Ponad 800 studentek i studentów z wielką radością przyjechało do Łodzi. Ta impreza miała się odbyć na Stadionie Śląskim w Chorzowie, ale chyba dobrze się stało, bo ten kameralny obiekt AZS zawsze gości lekkoatletów z szeroko otwartymi ramionami. Po prostu to kochamy - mówił Lech Leszczyński, prezes AZS Łódź.

Lekka atletyka to bardzo ważna dla Akademickiego Związku Sportowego dyscyplina sportu. - 42,5 procent medali mistrzostw Polski we Włocławku i 44 procent medali mistrzostw Polski młodzieżowców w Białej Podlaskiej trafiło do zawodników z klubów AZS. Stanowimy niesamowitą siłę polskiej lekkiej atletyki - dodał Leszczyński.

Mistrzostwa odbyły się w Łodzi, na obiekcie Uniwersytetu Łódzkiego. Największą gwiazdą był czterokrotny mistrz świata Paweł Fajdek.

- Miałem nadzieję na to, że uda mi się utrzymać wysoką formę i trafię tego szatana na 80 metrów, bo mogłem to zrobić. I dzisiaj też było blisko, warunki były świetne, ale jednak troszkę za wolne koło. Z upływem lat materiał się niszczy, ale już uzgodniłem, że za rok będzie nowe koło i będziemy te osiemdziesiątki rzucać - mówił ze śmiechem Fajdek, który w najlepszej próbie uzyskał 78.62 m.

Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS. Impreza dofinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu.

Fotorelacja


Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Materiał: AZS Łódź