UŁ utworzył konkurs na stypendia dla ukraińskich naukowców

Uniwersytet Łódzki utworzył konkurs, w ramach którego najlepsi naukowcy z Ukrainy otrzymają stypendia finansowane przez naszą uczelnię. To odpowiedź na apel ukraińskich uniwersytetów o wsparcie dla tamtejszego środowiska akademickiego.

Program pozwoli na przyjazdy do Polski zarówno uznanych, jak i obiecujących naukowców z Ukrainy posiadających co najmniej stopień naukowy doktora, którzy wzmocnią potencjał naukowy UŁ, włączą się w prowadzone aktywności naukowe, przede wszystkim projekty badawcze i dydaktykę.

Podstawą finansowania będą fundusze ze zwiększonej o 2% subwencji dla Uniwersytetu Łódzkiego za udział w konkursie Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza

Nabór wniosków: w terminie od 15 do 27 marca 2022 r. do godz. 15.00. Regulamin i dokumenty dostępne są w Bazie Wiedzy Pracownika.

Chcesz pomóc? Odwiedź stronę Uniwersytet Łódzki dla Ukrainy.