Inauguracja międzynarodowego projektu RIHEI na Wydziale Zarządzania UŁ

W dniu 06.03.2024 r. odbyła się inauguracja projektu #RiHEI (Responsible and Impactful Universities as Sustainable Growth and Enterprise Catalysts in Georgia / Społecznie odpowiedzialne i innowacyjne uniwersytety jako katalizatory zrównoważonego rozwoju i przedsiębiorczości w Gruzji). Liderem projektu jest Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, a międzynarodowe konsorcjum koordynuje dr hab. T. Bartosz Kalinowski, prof. UŁ.

Logo Rihei

Cele projektu to:

1. Modernizację, umiędzynarodowienie i zwiększenie dostępu do gruzińskiego szkolnictwa wyższego dla podmiotów rynku pracy, z naciskiem na równość szans, wrażliwość na płeć i włączenie osób marginalizowanych (w tym lepsze usługi dla studentów z obszarów oddalonych/wiejskich).

2. Podjęcie wyzwań stojących przed gruzińskimi instytucjami szkolnictwa wyższego w celu przekształcenia ich w zrównoważony i odpowiedzialny (środowiskowo, społecznie) motor rozwoju, tworzenia miejsc pracy i przedsiębiorstw poprzez radykalną zmianę sposobu wytwarzania innowacji na uniwersytetach oraz szkolenie instytucji szkolnictwa wyższego, aby stały się liderami ekosystemu poczwórnej helisy.

3. Wzmocnienie współpracy z UE poprzez rozwój potencjału instytucji szkolnictwa wyższego, wymianę pracowników i współtworzenie wielu ekosystemów oraz poprzez motywowanie gruzińskich instytucji szkolnictwa wyższego do dobrowolnego dostosowania się do standardów UE w zakresie szkolnictwa wyższego, przy jednoczesnym promowaniu wymiany i współpracy między społeczeństwami, świadomości międzykulturowej i zrozumienia.

Projekt jest finansowany przez program Erasmus+ Capacity Building Higher Education (nr umowy: 101125355).

Zespół Wydziału Zarządzania UŁ (dr Magdalena Wiśniewska, dr Małgorzata Żak-Skwierczyńska, dr hab. Paweł Głodek, prof. UŁ i mgr Izabella Szudrowicz) będzie współpracował z partnerami z UE TUM International GmbH (Dr. Aline Margaux Laucke, Kathrin Albrecht) X Helixconnect Europe (Adrian Solomon) oraz The Martin Luther University of Halle-Wittenberg (Hossein Azadi, Christine Fürst), a także uczelniami wyższymi z Gruzji: Kutaisi International University (Magda Magradze, Mariam Naneishvili), Ivane Javakhishvili Tbilisi State University (TSU) (Tea Gergedava) oraz Gori State University (Zurab Zurabashvili). Koordynatorem projektu jest dr hab. T. Bartosz Kalinowski, prof. UŁ z Wydziału Zarządzania UŁ.

Redakcja: Wydział Zarządzania UŁ