Amerykańskie Centrum Kultury i Informacji - American Corner

Opis zadań

Amerykańskie Centrum Kultury i Informacji „American Corner UŁ” jest jednostką UŁ promującą wiedzę o kulturze, polityce i historii Stanów Zjednoczonych Ameryki. Centrum znajduje się w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego na 2 piętrze nowego gmachu. W centrum znajduje się biblioteka anglojęzyczna ze zbiorami na temat różnych obszarów wiedzy o USA, przede wszystkim historii, polityki i literatury. Centrum organizuje spotkania o różnej tematyce związanej z USA i językiem angielskim dla różnych grup wiekowych, ale przede wszystkim dla studentów i licealistów.

Amerykańskie Centrum Kultury i Informacji - American Corner

• Jana Matejki 32/38 pokój: 202 90-237 Łódź