REKRUTACJA

Rekrutacja na wyjazdy studenckie Erasmus+ 2024/2025 rozpocznie się 5 lutego 2024 r. 

Zapraszamy wszystkich studentów UŁ (I, II, jednolitych studiów magisterskich oraz uczestników szkół doktorskich) do udziału w rekrutacji!

SPOTKANIA ONLINE

Za nami spotkania online na temat wyjazdów zagranicznych Erasmus+. Poruszyliśmy na nich między innymi:

 • Czym jest program Erasmus+?
 • Dlaczego warto wyjechać?
 • Zasady rekrutacji. 
 • Dofinansowanie wyjazdów. 
 • Wniosek w USOS, krok po kroku.

Spotkanie w języku polskim: link do prezentacji

Spotkanie w języku angielskim: link do prezentacji

Przejrzyj powyższy plik a przekonasz się, że warto wyjechać na mobilność Erasmus+ 😀

Pliki do pobrania

W I etapie rekrutacji musisz złożyć wniosek w USOSweb.

Rekrutacja otwarta będzie od 5.02.2024 od godz. 14:00 do 1.03.2024 do godz. 14:00.

Jeśli nie jesteś pewien jak aplikować, skorzystaj z przygotowanych przez nas materiałów znajdujących się poniżej.

 

FILMIK INSTRUKTAŻOWY: 

 

Pliki do pobrania

II etap prowadzony jest na Wydziale od  2.03.2024 do 11.03.2024.

Szczegółowych informacji dot. drugiego etapu udziela Koordynator lub będą zamieszczone na stronie macierzystego Wydziału studenta UŁ.

MAM PRZYZNANY WYJAZD, CO DALEJ?

Ostateczne wyniki rekrutacji będą podane między 12 a 22 marca w USOSweb na koncie studenta w części "Dla Studenta/ Wymiana studencka/ Wyjazd".

Jak zobaczysz w USOSweb, że masz przyznany wyjazd, niezwłocznie uzupełnij dodatkowe informacje dotyczące m.in. planowanego okresu wyjazdu, otrzymywanych stypendiów z UŁ lub ubiegania się o dofinansowanie z tytułu niepełnosprawności (jeśli dotyczy).

Po ostatecznym zatwierdzeniu danych przez Koordynatora wydziałowego przy Twoim wyjeździe w USOSweb przy etapie kwalifikacji będzie widniał status „zakończona" 

 

Gdy bedziesz mieć przyznany wyjazd, wtedy będziesz mógł wydrukować formularz tzw. Zgłoszenie kandydata na wyjazd (przykład poniżej). Przeczytaj dokument ze zrozumieniem, sprawdź poprawność danych, podpisz go w miejscu podpisu Kandydata i przekaż do Koordynatora wydziałowego, najpóźniej do 22.03.2024.

Jeśli zostałeś zakwalifikowany na wyjazd do realizacji na pierwszym roku kolejnego stopnia studiów na UŁ (czyli np. obecnie jesteś na 3 roku studiów I stopnia i masz przyznany wyjazd do realizacji na pierwszym roku II stopnia studiów lub obecnie jesteś na 2 roku studiów II stopnia i masz przyznany wyjazd do realizacji na pierwszym roku III stopnia studiów to obowiązkowo wraz z powyższym zgłoszeniem musisz donieść podpisane zobowiązanie do kontynuacji studiów na tym samym wydziale (plik w załączniku).


Pamiętaj, nie ma możliwości realizacji wyjazdu z innej jednostki (wydziału) niż z tego, z którego otrzymałeś wyjazd (z wyjątkiem studentów, którzy otrzymali wyjazd z jednostki "Uniwersytet Łódzki" (osoby zainteresowane problematyką kobiet/gender i uczestników szkół doktorskich). Jeśli student zmieni macierzysty wydział w roku wyjazdu tj. 2024/25, to przyznany wyjazd w niniejszej rekrutacji w roku 2023/24, nie będzie uprawniony do realizacji.

Pliki do pobrania

Po uzupełnieniu powyższych kroków, BWZ wysyła Twoją nominację do uczelni zagranicznej.

Oczekuj maila potwierdzającego Twoją nominację :)

KOORDYNATORZY

Na każdym wydziale znajdziesz Koordynatora ECTS i Koordynatora Wydziałowego, którzy pomagają w następujących sprawach:

 • Koordynator ECTS to osoba, z którą ustalasz LAS/LAT (Learning Agreement for Studies/Traineeships) przed wyjazdem na wymianę i w trakcie wymiany (zmiany w dokumencie). Po powrocie Koordynator potwierdza zaliczenie semestru na UŁ i tym samym uznanie efektów kształcenia.
  Link do listy Koordynatorów ECTS: wyjazdy-zagraniczne/koordynatorzy-ects
 • Koordynator Wydziałowy to osoba, która podpisuje umowy bilateralne oraz odpowiada za proces rekrutacji na wyjazdy na studia/praktyki na macierzystym wydziale UŁ. 
  Link do listy Koordynatorów Wydziałowych: wyjazdy-zagraniczne/koordynatorzy-wydzialowi

KONTAKT

Biuro Współpracy z Zagranicą jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30. Studentów zainteresowanych wyjazdem na wymianę studencką w ramach programu Erasmus+ zapraszamy do pokoju 6 (parter). Możesz też do nas zadzwonić: 42 635 4036

Osoby do kontaktu:

mgr Dorota Jachimek

mgr Beata Kamińska

 

Logotyp programu Erasmus+ "Współfinansowane przez Unię Europejską"