Wielkanocne obiady dla zagranicznych studentów na UŁ

Przed Wielkanocą na Uniwersytecie Łódzkim tradycyjnie już organizujemy spotkania świąteczne dla naszych zagranicznych studentów. To doskonała okazja by spędzić kilka chwil w spokojnej atmosferze, złożyć sobie życzenia, a przy okazji poznać polskie zwyczaje wielkanocne i skosztować tradycyjnych potraw. Ubiegłoroczne spotkania wzbudziły tak duże zainteresowanie, że w tym roku odbyły się aż trzy obiady wielkanocne w uniwersyteckim Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym – wzięło w nich udział blisko 300 studentów UŁ z całego świata.

Weronika Ćmielewska z Biura Współpracy z Zagranicą UŁ

Czas razem – wymiana doświadczeń i możliwość poznania się

W obiadach wielkanocnych uczestniczyli studenci z różnych krajów UE, a także z Kazachstanu, Azerbejdżanu, Pakistanu czy z Ameryki Południowej.

Jeden z obiadów rozpoczął prof. Robert Zakrzewski, prorektor Uniwersytetu Łódzkiego ds. studentów i jakości kształcenia. Złożył studentom życzenia świąteczne i mówił o idei i potrzebie takich spotkań:

Święta Wielkanocne to w Polsce szczególny i piękny czas. Podczas spotkań takich jak to, chcemy podzielić się z naszymi zagranicznymi studentami atmosferą i radością panującą w naszych domach. Dla wielu z nich to jedyna szansa, aby poznać polskie tradycje, zwyczaje i spróbować uroczystych potraw wielkanocnych.

Polska kultura i zwyczaje podczas trzech spotkań

Zagraniczni studenci poznawali tradycje i obyczaje polskiej Wielkanocy. Pracownicy Biura Współpracy z Zagranicą UŁ opowiedzieli o polskich zwyczajach wielkanocnych i przeżywaniu tych świąt przez Polaków, m.in. o świątecznej tradycji tworzenia pisanek i kraszanek czy śmigusie dyngusie. Była też okazja do sprawdzenia swojej wiedzy w specjalnym quizie, a na koniec wspólne malowanie pisanek.

Fotorelacja z obiadu wielkanocnego dla zagranicznych studentów UŁ

Materiał: BWZ
Redakcja: Iwona Ptaszek-Zielińska, fot. Maciej AndrzejewskiCentrum Komunikacji i PR

Misją Uniwersytetu Łódzkiego jest rzetelne prowadzenie badań naukowych oraz aktywne głoszenie prawdy z nich płynącej, tak by mądrze kształcić kolejne pokolenia, być użytecznym dla społeczeństwa oraz odważnie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata. Doskonałość naukowa jest dla nas zawsze najlepszym kompasem. Nasze wartości to: odwaga, ciekawość, zaangażowanie, współpraca i szacunek.