Uniwersytet Łódzki otrzymał wsparcie dla inwestycji pn. „Remont IX Domu Studenta Uniwersytetu łódzkiego przy ul. Strajku Łódzkich Studentów w 1981 r. 7 w Łodzi” z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Logotyp WFOŚiGW w Łodzi

Remont obejmuje prace termomodernizacyjne. Zostaną wykonane roboty w zakresie wymiany stolarki okiennej, wymiany instalacji centralnego ogrzewania, w tym wymiana grzejników jak i również ocieplenie dachu. Budynek zostanie ocieplony zgodnie z obowiązującymi normami jaki i również zostanie wymienione oświetlenie na energooszczędne.

Wsparcie WFOŚiGW w Łodzi to pożyczka oraz dotacja, do łącznej wysokości 1.272.480,00

W tym w formie:

• Pożyczki w kwocie 381.744,00 zł (słownie złotych: trzysta osiemdziesiąt jeden tysięcy siedemset czterdzieści cztery 00/100),
  • Dotacji do wysokości 890.736,00 zł (słownie złotych: osiemset dziewięćdziesiąt tysięcy siedemset trzydzieści sześć 00/100)

Termin zakończenia realizacji zadania, rozumiany jako data sporządzenia protokołu odbioru końcowego, ustala się do dnia 30.06.2021 r.