PROFIL PRACOWNIKA: Paulina Jęcz

PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE

CZYM SIĘ ZAJMUJĘ

Prowadzenie badań naukowych z zakresu genetyki i biologii molekularnej mikroorganizmów.

Prowadzenie zajęć dydaktycznych na kierunku MIKROBIOLOGIA, BIOTECHNOLOGIA i BIOLOGIA (blok genetyczny): Genetyka drobnoustrojów, Biologia molekularna, Analiza instrumentalna, Język angielski w biotechnologii, pracownie specjalistyczne; opieka naukowa nad licencjantami i magistrantami.

Członek Komisji ds. Dydaktyki dla kierunku Mikrobiologia.

Współopiekun dydaktyczny w Katedrze Mikrobiologii Molekularnej - ustalanie planów zajęć dydaktycznych na poziomie katedry.

BIOGRAM

W listopadzie 2015 roku zaczęłam pracę na stanowisku adiunkta w Zakładzie Genetyki Drobnoustrojów, który we wrześniu 2020 po połączeniu z Zakładem Immunoparazytologii przekształcił się w Katedrę Mikrobiologii Molekularnej.


Rozprawę doktorska dotyczącą udziału systemu partycyjnego w segregacji chromosomów u Pseudomonas aeruginosa przygotowałam i obroniłam w Zakładzie Biochemii Drobnoustrojów Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN w Warszawie (stopień doktora nauk biologicznych w dyscyplinie biochemia, 2015). W ramach doktoratu odbyłam 6-miesięczny staż w Instytucie Mikrobiologii i Infekcji (Institute of Microbiology and Infection) w University of Birmingham (Wielka Brytania).


W latach 2007-2010 pracowałam jako asystent w Pracowni Niekonwencjonalnych Metod Hodowli Roślin Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa (obecnie Instytut Ogrodnictwa) w Skierniewicach. W trakcie tego okresu dwukrotnie przebywałam na 3-miesięcznych stypendiach w ramach Short-term Scientific Missions z COST Action w 2009 roku i stypendium Filewicza (Filewitz bursary) w 2010 roku w East Malling Research (Wielka Brytania).


Jestem absolwentką kierunku Filologia angielska ze specjalnością nauczycielską na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (tytuł licencjata, 2010).


Jestem absolwentką kierunku Biologia ze specjalnością Genetyka na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŁ (tytuł magistra, 2006).





ZAINTERESOWANIA

Charakterystyka i mechanizm działania nowych związków chemicznych o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwnowotworowych.

Różnorodność genetyczna mikroorganizmów zasiedlających środowiska o wysokim stopniu zasolenia oraz analiza molekularna mikroorganizmów halofilnych.




KONTAKT I DYŻURY