Zasmakuj studiowania i wielokulturowości w Łodzi

Nawiązując do słów profesora Tadeusza Kotarbińskiego, pierwszego rektora UŁ – Lub robić coś. Kochaj kogoś. Nie bądź gałganem…. i studiuj na Uniwersytecie Łódzkim! Z takim przesłaniem gościliśmy na Wydziale Zarządzania kolejną grupę licealistów, którzy biorą udział w programie „Zasmakuj studiowania w Łodzi”. Spotkanie miało międzynarodowy charakter, ukazując różnorodność społeczną i kulturową naszej uczelni.

„Zasmakuj studiowania w Łodzi” to cykl organizowany przez Urząd Miasta w Łodzi w ramach akcji „Młodzi w Łodzi” w partnerstwie z łódzkimi uczelniami i przedsiębiorstwami. Każde wydarzenie poświęcone jest innej tematyce, pod kątem której profilowani są uczestnicy. Tym razem (12 kwietnia br.) spotkanie skoncentrowane było wokół zagadnień BPO/SSC. Wzięła w nim udział młodzież z dwujęzycznych klas III z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łodzi oraz z XXXI Liceum Ogólnokształcącego im. Ludwika Zamenhofa w Łodzi. To właśnie te osoby w przyszłym roku będą podejmować ważne decyzje dotyczące swojej dalszej drogi edukacyjnej.

Całość spotkania poprowadziła dr hab. Justyna Dobroszek, prof. UŁ – kierownik Studiów Podyplomowych „Polsko-Amerykański Program Studiów (MBA) na Wydziale Zarządzania UŁ. Wspólnie ze swoim zespołem przygotowała zajęcia „Become a leader in finance and accounting with Management & Finance”, w całości zrealizowane w języku angielskim. Międzynarodowy i wielokulturowy charakter wydarzenia wzmocnili współprowadzący:

• dr Nataliya Voytovych z Katedry Zarządzania Finansami Przedsiębiorstwa na Wydziale Zarządzania UŁ
  • prof. dr Viktorija Varaniūtė z Kaunas University of Technology
  • studenci biorący udział w programie Erasmus: Pusparaj Elangovan, Nodirbek Makhmudov, Aleksander Łoziński, Asilbek Yakhshibaev.

O tym, dlaczego warto studiować właśnie tutaj, nasi goście dowiedzieli się bezpośrednio od studentów z programu Erasmus oraz od Ambasadorka UniLodz – Julii Szczecińskiej. Żywimy przekonanie, że dzięki takim spotkaniom wybór miejsca i kierunku dalszej edukacji będzie dla młodzieży prostszy.

Uniwersytet Różnorodny

Uniwersytet Łódzki to Uniwersytet Różnorodny – otwarty na świat we wszystkich jego pozytywnych odsłonach. Uczą się tu i pracują obywatel innych krajów, którzy wzbogacą wielokulturowość naszego społeczeństwa. Tworzymy w Łodzi różnorodną społeczność międzykulturową i pokoleniową, nawiązując do najlepszych tradycji naszego miasta.

Nasza społeczność to obecnie blisko 25 000 osób studiujących i doktoryzujących się oraz niemal 4 000 pracowników zaanagżowanych w działalność:

Jak dołączyć do społeczności UniLodz? Więcej informacji o ofercie studiów różnego stopnia można znaleźć w Strefie Kandydata UniLodz. Rekrutacja na UniLodz rusza 7 maja 2024!

Materiał, redakcja i zdjęcia: Agata Dawidowicz, Centrum Komunikacji i PR