Opis zadań

Centrum Badań nad Historią i Kulturą Basenu Morza Śródziemnego i Europy Południowo-Wschodniej im. prof. Waldemara Cerana (Ceraneum) jest pozawydziałową interdyscyplinarną placówką naukowo-badawczą, powołaną 7 lutego 2011 roku decyzją Senatu Uniwersytetu Łódzkiego.

Ceraneum skupia wysiłki badaczy zajmujących się szeroko rozumianą problematyką bizantyńsko-słowiańską: historią i kulturą wschodniego Śródziemnomorza oraz tradycji z nim powiązanych.

Centrum Ceraneum stawia sobie za cel integrację pomiędzy poszczególnymi jednostkami UŁ, poszerzenie zakresu współpracy interdyscyplinarnej w wymiarze uniwersyteckim i międzynarodowym, a poprzez to – uatrakcyjnienie oferty dydaktycznej uczelni na wszystkich poziomach oraz wzmocnienie pozycji Uniwersytetu Łódzkiego w Polsce i w Europie.

Więcej informacji: https://ceraneum.uni.lodz.pl/o-ceraneum

Dane kontaktowe

• Franciszkańska 1/5 (Sala seminaryjna, pokoje do pracy naukowej) pokój: 12-14 91-433 Łódź
  • Jana Matejki 32/38 (Księgozbiór i czytelnia Centrum Ceraneum) pokój: 319 90-237 Łódź
e-mail: www: https://ceraneum.uni.lodz.pl/

dr Andrzej Hołasek

Pracuje w: Centrum Badań nad Historią i Kulturą Basenu Morza Śródziemnego i Europy Południowo-Wschodniej im. Waldemara Cerana (Ceraneum).

dr Krzysztof Jagusiak

dr Karolina Krzeszewska