Środy z polonistyką powracają po pandemicznej przerwie

Po prawie dwuletniej przerwie, wywołanej pandemią, powracają cykliczne Środy z polonistyką na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Raz w miesiącu trzech wykładowców Instytutu Filologii Polskiej i Logopedii będzie prowadzić wykłady dla zaproszonych uczniów klas humanistycznych z liceów z Łodzi i województwa łódzkiego.

Tematyka wykładów została dobrana tak, aby zainteresować młodzież polską kulturą, literaturą i językiem, budować więź z tym, co polskie, poszerzać humanistyczne horyzonty, a  jednocześnie stanowić pomoc w  przygotowaniach do egzaminu dojrzałości.  

Zaproponowane przez wykładowców tematy — dotykające zagadnień literaturoznawczych i językoznawczych zarówno z perspektywy historycznej, jak i współczesnej — zbiegają się z ich naukowymi zainteresowaniami i prowadzonymi badaniami. Gwarantuje to wysoki poziom merytoryczny spotkań, które będą odbywać się w  budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego (Łódź, ul. Pomorska 171/173) 

budynek wydziału filologicznego

Pierwsze spotkanie już w najbliższą środę, 21.09.2022: 

Terminy i tematyka kolejnych spotkań: 

19.10.2022 

23.11.2022 

14.12.2022 

11.01.2023 

Projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem – miejsca znikają w parę godzin. Na wszystkie powyższe wykłady mamy już komplet zapisów. 

Materiał: dr hab. Anna Lenartowicz-Zagrodna
Redakcja: Centrum Promocji UŁ