Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej

Opis zadań

Dołącz do najlepszych!

Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego jest miejscem dla ludzi poszukujących nowych rozwiązań technicznych, nastawionych na analizę zjawisk przyrody, poznających technologie informatyczne i mobilne.


Studia INŻYNIERSKIE

Oferuje studia pozwalające na zdobywanie wiedzy z dziedziny fizyki, informatyki na różnych poziomach, w tym inżynierskim.


Rozwój i dostęp do najnowszych technologii
Społeczność studentów, nauczycieli akademickich, badaczy i ekspertów wspólnie poszukuje innowacyjnych pomysłów i angażuje się w ich realizację. Największą inspiracją są prace realizowane przez studentów, którzy tworzą gry i aplikacje na urządzenia mobilne, przeprowadzają eksperymenty oraz pokazy w nowoczesnych laboratoriach fizycznych i pracowniach informatycznych.


Współpraca z biznesem
Programy studiów przygotowane są w oparciu o doświadczenia, autentyczne projekty wdrożeniowe, rozbudowany system praktyk i staży w firmach i organizacjach oświatowo – naukowych. Zajęcia oraz projekty prowadzone są ze współudziałem licznych ekspertów oraz praktyków biznesu, którzy zapewniają stały dostęp do najnowszej wiedzy i technologii informatycznych.

Na Wydziale funkcjonuje prężnie działająca Rada Biznesu, zrzeszająca właścicieli i kluczowych menedżerów największych polskich przedsiębiorstw oraz firm międzynarodowych działających w Polsce.


Kształcimy profesjonalistów
Kompetencje i umiejętności nabyte w trakcie studiów pozwalają naszym absolwentom w świadomy sposób planować swoją karierę zawodową, dając możliwości młodym ludziom na podejmowanie pracy w branżach technicznych, zarówno w trakcie studiów, jak po ich zakończeniu.

Dane kontaktowe

Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej

  • Pomorska 149/153 90-236 Łódź
tel: 42-635-57-42 e-mail: www: www.wfis.uni.lodz.pl

Skład osobowy

Lista jednostek