Praca magisterska o circular economy nagrodzona

Autorka pracy poświęconej zagadnieniu circular economy w przemyśle odzieżowym - mgr Agata Tarkowska - zdobyła drugie miejsce w 13. edycji konkursu na najlepsze prace doktorskie, magisterskie i licencjackie z zakresu etyki biznesu. Konkurs ma na celu kreowanie oraz umacnianie zgodnych z zasadami współżycia społecznego postaw etycznych wśród przedsiębiorców oraz konsumentów dla budowania długotrwałego, wzajemnego zaufania. Praca została napisana pod kierunkiem dr Agaty Rudnickiej.

- Organizowany przez nas konkurs VERBA VERITATIS jest częścią strategii Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych budowania kapitału społecznego na rynku finansowym, którego niedostatki dostrzegamy wciąż w codziennych relacjach między interesariuszami tego rynku. Bez projektów takich jak ten, angażujących różne środowiska, wyłaniających liderów, trudniej byłoby nam myśleć o zrównoważonym rozwoju i poprawie jakości życia nie tylko w wymiarze finansowym. - podkreślił Andrzej Roter, Prezes Zarządu KPF, inicjator projektu.

Konkurs VERBA VERITATIS to wspólna inicjatywa Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce i Akademii Leona Koźmińskiego, który w okresie kilkunastu już lat nieprzerwanego funkcjonowania zyskał rangę prestiżowego, ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu. Do trzynastu zrealizowanych już edycji konkursu zgłoszono łącznie 308 prac konkursowych z 59 polskich uczelni. Zasięg konkursu oraz jego interdyscyplinarny charakter tworzy przestrzeń debaty i wymiany poglądów oraz doświadczeń między dyplomantami, doktorantami oraz absolwentami szkół wyższych a podmiotami gospodarczymi i innymi interesariuszami życia gospodarczego w Polsce.

Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Federacji Konsumentów, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Gratulujemy!

Więcej o konkursie oraz pozostałych laureatach -> https://kpf.pl/znamy-laureatow-tegorocznej-edycji-konkursu-verba-veritatis/?fbclid=IwAR0T9TxPgJP6yxpnYyr5rTvrgW7xgwfSGZ-kseVS18hd-lO1Tpreo6hTx_o

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki i nauk ścisłych. Współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba studiujących tutaj obcokrajowców, a polscy studenci poznają Europę, Azję, czy wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Źródło: Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce