POLSKIE TOWARZYSTWO FILOZOFICZNE

Godło narodowe
POLSKIE TOWARZYSTWO FILOZOFICZNE

O NAS

ŁÓDZKI ODDZIAŁ POLSKIEGO TOWARZYSTWA FILOZOFICZNEGO

Jesteśmy częścią Polskiego Towarzystwa Filozoficznego - organizacji naukowej mającej ponad stuletnią tradycję. Zajmujemy się uprawianiem filozofii i jej popularyzacją.

STATUT POLSKIEGO TOWARZYSTWA FILOZOFICZNEGO

ZARZĄD

ODDZIAŁU ŁÓDZKIEGO POLSKIEGO TOWARZYSTWA FILOZOFICZNEGO

dr hab. Marek Gensler prof. UŁ – przewodniczący
dr hab. Wioletta Kazimierska-Jerzyk prof. UŁ – skarbniczka
dr Marcin Bogusławski – sekretarz

CZŁONKOSTWO

Jak się zapisać do PTF? Należy wypełnić Deklarację Członkowską, podpisaną przez dwie osoby należące do PTF i złożyć ją w naszym oddziale. Deklaracja musi zostać oficjalnie przyjęta przez Zarząd Główny PTF lub przez Walne Zgromadzenie Delegatów PTF.

Składki członkowskie należy opłacać raz do roku. Od 2022 r. opłata dla członków z tytułem magistra lub stopniem doktora wynosi 40 zł, dla pracowników samodzielnych i członków z wyższymi tytułami naukowymi opłata wynosi 60 zł. Zaległości z lat minionych należy uregulować odpowiednio w wysokościach 20 zł i 30 zł.

OLIMPIADA FILOZOFICZNA

NIEZBĘDNE INFORMACJE

KONTAKT

dr Marcin Bogusławski (sekretarz Oddziału Łódzkiego PTF), email: marcin.boguslawski@uni.lodz.pl

Facebook

Z HISTORII OŁ PTF

LUDZIE, WYDARZENIA

28 kwietnia 2021 roku Profesor Ryszard Panasiuk obchodził swoje 90. urodziny. Z tej okazji odbyła się sesja, zorganizowana przez Instytut Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego oraz Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Filozoficznego. Spotkanie w formie zdalnej miało miejsce 6 maja 2021 w godzinach 12:00–14:30. Podczas sesji zabrali głos profesorowie: Józef Piórczyński, Dariusz Aleksandrowicz, Leon Miodoński, Artur Banaszkiewicz, a spotkanie poprowadził prof. Andrzej M. Kaniowski. Przygotowaliśmy zestaw informacji i zdjęć przybliżajacych sylwetkę Jubialata. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją 

1

 

jubi

jubi