BIOSAFETY COURSES

Godło Polski
BIOSAFETY COURSES

Jesteś przedsiębiorcą i poszukujesz pomysłu na nowe zastosowanie Twoich
preparatów, suplementów, pre-, probiotyków etc.?
Przyjedź na szkolenie, a opowiemy Ci jakim badaniom możesz poddać swój preparat, i jak je zaplanować.

 Jesteś naukowcem o specjalności poza biologicznej?
Chcesz przeszkolić pracowników z zakresu planowania i prowadzenia badań biologicznych?

Przyjedź ze swoim materiałem i przebadaj go z nami podczas szkolenia.


ZAPRASZAMY NA NASZE SZKOLENIA I KONSULTACJE

z planowania i badania materiałów i substancji bioaktywnych o potencjalnym zastosowaniu w przemyśle

  • Badania cytozgodności preparatów/materiałów z uwzględnieniem normy ISO 10993- 5:2009. 
  • Badania potencjału immunomodulacyjnego względem ludzkich komórek odpornościowych. 
  • Oceny właściwości osteokondukcyjnych i osteoindukcyjnych względem osteoblastów ludzkich.

FORMULARZ REJESTRACYJNY - ZAPISZ SIĘ 


    CO OFERUJEMY?

    ✓ 2 dni warsztatów teoretycznych

    ✓ 2 dni warsztatów praktycznych

    ✓ 1 dzień podsumowania (interpretacja i opracowanie wyników)

    ✓ materiały szkoleniowe

    ✓ certyfikat

    ✓ 2 konsultacje on-line

    CENA: 3 000 PLN NETTO


    Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!


     

    POZNAJ NAS

    Posiadamy ponad 10-letnie doświadczenie w zakresie badań badawczo-wdrożeniowych, wdrożeniowych, podstawowych współpracujemy z przedsiębiorcami krajowymi i zagranicznymi, mamy doświadczenie dydaktyczne i umiejętności komunikacji interdyscyplinarnej

    Ambasadorka projektu ScienceHub na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska. Doświadczenie w pozyskiwaniu i prowadzeniu badań wdrożeniowych zyskała kierując kilkudziesięcioma projektami komercyjnymi we współpracy z krajowymi i zagranicznymi podmiotami zewnętrznymi m.in. z branży wyrobów medycznych, diagnostyki mikrobiologicznej, suplementów diety, badań in vitro i in vivo. Kieruje Zespołem badawczym będącym częścią konsorcjum OsteoRegNET „Wielofunkcyjne kompozyty aktywne biologicznie do zastosowań w medycynie regeneracyjnej układu kostnego", który w 2021 r. uzyskał Nagrodę Prorektora UŁ „Premie za Granty” za szczególną aktywność w pozyskiwaniu środków na badania. Jej zainteresowania naukowe obejmują patogenezę zakażeń H.pylori, badanie substancji bioaktywnych o działaniu proregeneracyjnym, osteoindukcyjnym, immunomodulacyjnym, badania bezpieczeństwa i efektywności biomateriałów. Autorka i współautorka: 9 zgłoszeń patentowych, dwóch wdrożeń na rynek krajowy i zagraniczny, 62 publikacji o łącznym IF=185. Pełnomocniczka UŁ i członkini Rady Klastra Nowych Technologii Medycznych, CEMAT. Delegat krajowa międzynarodowej sieci EuroMicroPh (COST Action 18113). Przewodnicząca i wice-przewodnicząca komitetów organizacyjnych krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych/edukacyjnych (BSS 2020, MIKROBIOT 2018, MIKROSTUDENT 2017; MeetUp 2019). Nauczycielka akademicka, opiekun naukowa i promotorka kilkudziesięciu prac magisterskich i licencjackich, niejednokrotnie nagradzanych i będących podstawą przygotowania publikacji. Ukończyła liczne kursy z zakresu kompetencji dydaktycznych, komunikacji i zarządzania projektami (metodyka PRINCE2). Certyfikowana tutorka akademicka. Koordynatorka programu Mistrzowie Dydaktyki (ed.4). Konsultantka i ekspertka w instytucjach finansujących badania wdrożeniowe (NCBiR, EMAG, RDSFund, KRSiO). Zwolenniczka współpracy interdyscyplinarnej realizująca projekty badawcze m.in. z zespołami z Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Instytutu Sieci Łukasiewicz, Politechniki Łódzkiej i in. Prywatnie fanka polskiej sztuki użytkowej lat 70-80tych, amatorka podróży i wędkowania. 

    Mikrobiolog molekularny z kilkunastoletnim stażem w pracy naukowej. Doświadczenie zdobył podczas pobytów w Centrum Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Teksańskiego, USA (40 miesięcy), Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN w Warszawie, Instytucjach Rady Badań Medycznych (MRC) w Wielkiej Brytanii: Instytucie Francisa Cricka w Londynie (6 miesięcy), Centrum Uszkodzeń i Stabilności Genomu (24 miesiące). Obecnie adiunkt badawczy w Instytucie Biologii Medycznej PAN w Łodzi oraz Katedrze Immunologii i Biologii Infekcyjnej Uniwersytetu Łódzkiego. Specjalista w badaniach z dziedziny biologii zakażeń wykorzystujący w pracy naukowej zaawansowane analizy proteomiczne i transkryptomiczne. Autor licznych publikacji naukowych (H-Index 12, 474 cytowania, WoS, 10.10.2022). Kierownik grantów naukowych Mobilność Plus (Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego), SONATA, OPUS, SONATA BIS (Narodowe Centrum Nauki), Młody Lider zespołu badawczego projektu TEAM-NET (projekt B+R, Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej), koordynator projektu Polonium (Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej).

    Prywatnie pasjonata języków obcych i smakosz kuchni azjatyckiej.

    Doktor habilitowana nauk biologicznych z długoletnim doświadczeniem naukowym (21 lat) w dziedzinie immunologii i biologii medycznej, związanym z planowaniem I przeprowadzaniem doświadczeń in vitro oraz in vivo. Znajomość technik labratoryjnych a także praca z różnorodnymi modelami zwierzęcymi (gatunki zwierząt: myszy, szczury, kawie domowe, króliki) jest poparta publikacjami naukowymi z lat 2001 – 2022 (wszystkie publikacje są wysokopunktowane I ujęte na liście filadelfijskiej). Doświadczenie naukowe zdobywałam w czasie 10-letniego stażu podoktorskiego (2002 – 2011) w University of Texas Health Science Center in Tyler TX, USA, w czasie pracy w Instytucie Biologii Medycznej PAN w Łodzi (2011 – 2016, adiunkt) oraz zatrudnienia w firmie polsko-amerykańskiej Evestra Onkologia (2017 – 2018, starszy specjalista do spraw badań przedklinicznych).  Prywatnie jestem fanką podróży, również o charakterze kulinarnym, dekorowania wnętrz oraz fotografii.

    Doktor nauk biologicznych posiadająca 8-letnie doświadczenie laboratoryjne w dziedzinie hodowli komórkowej in vitro, w tym w pracy na modelu komórek macierzystych. Od 2 lat zdobywam doświadczenie w zakresie kontynuacji badań in vitro na modelach zwierzęcych in vivo (gatunki zwierząt: szczury, króliki). Posiadam doświadczenie zarówno w pracy z nanocząstakami, jak i biomateriałami, co poparte jest publikacjami naukowymi z lat 2014-2022 (wszystkie publikacje są wysokopunktowane i ujęte na liście filadelfijskiej). Doświadczenie naukowe zdobywałam na licznych szkoleniach, stażach naukowych (Kuopio, Finlandia; Bratysława, Słowacja; Mińsk, Białoruś; Nowosybirsk, Rosja) oraz jako kierownik projektów naukowych (B2111000000263.03, B2111000000265.03) i wykonawca grantów (FP7-PEOPLE-2012-IRSES, UMO2012/04/M/NZ1/00059, POIR.04.04.00-00-16D7/18). Prywatnie fascynatka kultury i kuchni greckiej.

    Doktor nauk biologicznych posiadający 7-letnie doświadczenie laboratoryjne w dziedzinie mikrobiologii i immunologii, związane z planowaniem i przeprowadzeniem eksperymentów in vitro oraz in vivo (modele zwierzęce) zdobyte na licznych szkoleniach/stażach krajowych (Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, Warszawa; Investin, Łódź; Politechnika Wrocławska) i zagranicznych (Belgrad, Serbia; Tyler, USA; Monachium, Niemcy; Linköping, Szwecja). Kierownik projektów naukowych współfinansowanych ze środków UE (38/S/10 - Doktoranci – regionalna inwestycja w młodych naukowców D-RIM; 5/SMN/2013 - stypendium naukowe Marszałka Województwa Łódzkiego dla wybitnych młodych naukowców) oraz przez Narodowe Centrum Nauki (2017/01/X/NZ6/01712, Miniatura). Wykonawca w wielu grantach (NN402098539, 2013/11/B/NZ6/01304, 2016/21/B/NZ7/01771, POIR.04.04.00-00-16D7/18). Odbyłem również szereg szkoleń z kompetencji miękkich w ramach projektu SKILLS (FNP) oraz programu D-RIM. Swój warsztat pracy nauczyciela akademickiego doskonalę w ramach programu „Mistrzowie dydaktyki” Ministerstwa Edukacji i Nauki. Współautor 29 publikacji naukowych (przeglądowych i eksperymentalnych) w czasopismach o zasięgu międzynarodowym. Prywatnie miłośnik fitnessu, podróżowania oraz muzyki symfonicznej, operowej i oratoryjnej. Moje drugie imię to łasuch, a zatem świetnie odnajduję się w kuchni gotując i piekąc ciasta.

    ZAPISZ SIĘ

    DO POBRANIA

    KONTAKT


    Masz pytania? Chętnie pomożemy


    adres e-mail: biosafety-courses@biol.uni.lodz.pl­­


    ­­­Usługa szkoleniowa opracowana w ramach projektu "Wielofunkcyjne kompozyty aktywne biologicznie do zastosowań w medycynie regeneracyjnej układu kostnego" (POIR.04.04.00-00-1607/18) realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój TEAM-NET Fundacji na rzecz Nauki Polskiej finansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

    logotypy unia europejska, fundacja na rzecz nauki, fundusze europejskie