Bruk-Bet Solar i UniLodz dla przyszłych projektantów EKOMIAST

Budowa ogniw, typy modułów czy obliczenia w systemach fotowoltaicznych - to tylko niektóre zagadnienia, jakie zostały poruszone podczas zajęć dla Uniwersytetu Łódzkiego. Swoją wiedzą podzielił się Albin Okoń - Regionalny Dyrektor Sprzedaży Bruk-Bet Solar, który od ośmiu lat działa w branży odnawialnych źródeł energii. Zajęcia realizowane były w ramach ćwiczeń powadzonych przez Katedrę UNESCO Ekohydrologii i Ekologii Stosowanej Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.

Uczestnikami spotkania byli studenci III roku nowego kierunku EkoMiasto prowadzonego przez dwa wydziały Uniwersytetu Łódzkiego: Wydział Biologii i Ochrony Środowiska oraz Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny. Podczas zajęć omówiono zagadnienia techniczne związane z budową instalacji fotowoltaicznych, ale także przedstawiono sposoby obliczania rocznej produkcji energii czy stopy zwrotu.

Bruk-Bet Solar, polski producent modułów fotowoltaicznych, stawia sobie za jeden z priorytetów wspieranie wartościowych inicjatyw związanych ze zrównoważonym rozwojem miast. W tego typu działania wpisuje się także inicjatywa współpracy z osobami, które - jak absolwenci kierunku EkoMiasto - mają mieć znaczny wpływ na przyszły stan środowiska przez odpowiedzialne zarządzanie procesami rozwoju.

Spotkanie odbyło się w formie online, podczas których studenci w sposób praktyczny mogli zapoznać się z tematem i zweryfikować zdobytą wiedzę i doświadczenie.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/