University College Cork – Irlandia

Ta niemal 170-letnia instytucja cieszy się opinią placówki o dużym wpływie na regionalną oraz krajową gospodarkę Irlandii, co przejawia się w generowanym przez nią przychodzie 2,3 mln euro dziennie. Poprzez ścisłą współpracę z biznesem oraz kształcenie studentów zgodne z mottem „world-ready – work-ready” przyczynia się do rozwoju lokalnych i międzynarodowych przedsiębiorstw, nie zapominając przy tym o odpowiedzialności za społeczność, środowisko naturalne czy zdrowie.

Do sieci Europejskiego Uniwersytetu Miast w Transformacji Postindustrialnej należy aż dziesięć uczelni, zlokalizowanych w najważniejszych miastach Europy. Każda z nich oferuje unikalne możliwości – zarówno językowe, jak i naukowe – z których skorzystać mogą wszyscy pracownicy oraz studenci Uniwersytetu Łódzkiego. Co warto o nich wiedzieć?

Poznaj University College Cork.

UCC to także uniwersytet, któremu bardzo bliska jest idea inkluzywności. Ponad 23% uczęszczających do niego studentów to osoby z niepełnosprawnościami lub reprezentujące szeroki wachlarz mniejszości – religijnych, seksualnych i narodowych. Jako jedna z pierwszych irlandzkich placówek University College Cork zaoferowała wyższą edukację kobietom (1885 rok) oraz zaczęła nadawać im tytuły profesorek (1910 rok). Obecnie równe traktowanie zapewnia tam Equality, Diversity and Inclusion Unit, a sama uczelnia posiada status „University of Sanctuary”, czyli uniwersytetu zapewniającego azyl osobom potrzebującym.

Koordynator w ramach UNIC: unic@ucc.ie

Czy wiesz, że...

• Cork posiada drugi co do wielkości port na świecie? Gwarantuje to niesamowite widoki i powoduje, że w mieście non stop coś się dzieje!
  • W Cork mieści się najwięcej pubów w Irlandii? Można odwiedzić najciekawsze z nich podążając specjalnie wytyczonym szlakiem turystycznym, który prowadzi do najstarszych i najbardziej cenionych lokali.
  • W okolicach Cork znajdują się słynne na cały świat relikty przeszłości? Miłośnicy zabytków tłumnie odwiedzają tam m.in. katedrę św. Kolmana, prehistoryczny grobowiec Labbacallee i kamień z Blarney, który pocałowany według legendy obdarza darem elokwencji.

Poznaj University College Cork!

University College Cork logo