Czasopismo naukowe UŁ w bazie Directory of Open Access Journals!

Convivium. Germanistisches Jahrbuch Polen zostało przyjęte do bazy DOAJ. Czasopismo jest rocznikiem wydawanym przez Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Łódzkiego. To prestiżowe wyróżnienie - DOAJ jest największym, cieszącym się autorytetem międzynarodowym katalogiem recenzowanych czasopism naukowych stworzonym przez Lund University. Czasopisma Uniwersytetu Łódzkiego indeksowane są także w innych prestiżowych bazach o zasięgu światowym, jak np. Scopus, Web of Science, EBSCO.

Obecność w bazie ma duże znaczenie w kontekście podnoszenia cytowalności publikowanych tekstów oraz monitorowania wykorzystywania ich w środowisku naukowym. Jest to obecnie proces kluczowy dla rozpowszechniania wyników badań.

- Proces ewaluacji czasopisma, niezależnie od bazy, jest wieloetapowy, a ocenę dokonują eksperci. Można powiedzieć, że decyzja o włączeniu czasopisma do bazy danych to naukowy znak jakości - jest potwierdzeniem tego, że dany periodyk i teksty w im zawarte prezentują wysoki poziom badawczy - mówi Łukasz Orzechowski z WUŁ.

Convivium. Germanistisches Jahrbuch Polen jest czasopismem o zasięgu międzynarodowym, finansowanym ze środków Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD). Publikuje artykuły w języku niemieckim i angielskim z zakresu literaturoznawstwa i językoznawstwa germanistycznego oraz dydaktyki nauczania języka niemieckiego jako języka obcego.

DOAJ - Directory of Open Access Journals jako serwis propagujący i promujący ideę otwartości w komunikacji naukowej sam również pozostaje zasobem otwartym - nieodpłatnie indeksuje i zapewnia dostęp do wysokiej jakości, ogólnodostępnych, recenzowanych czasopism.

Redaktorki prowadzące: Prof. Dr. Gudrun Heidemann, Prof. Dr. Joanna Jabłkowska, Prof. Dr. Beata Mikołajczyk

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Materiał: WUŁ