[FRA SC] 1/06/2023, Łódź: "Mierniki rządów prawa" - konferencja Komitetu Naukowego Agencji Praw Podstawowych UE

Już 1 i 2 czerwca będziemy gościć na Uniwersytecie Łódzkim komitet naukowy Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej.

Pierwszego dnia odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona współczesnym wyzwaniom dla rządów prawa. Podczas spotkania chcemy dyskutować z ekspertami z kraju i zagranicy m.in. o wskaźnikach praw człowieka (human rights indicators) i metodologiach ich stosowania. W dedykowanych panelach eksperci będą mówić o takich wyzwaniach dla rządów prawa jak migracja i nowe technologie. Spotkanie jest otwarte dla gości z kraju i zagranicy. Drugi dzień poświęcony będzie na ostatnie w tej kadencji, zamknięte spotkanie robocze komitetu naukowego FRA.

Wydarzenie jest kontynuacją dialogu o metodologiach praw człowieka rozpoczętego w ubiegłym roku i podsumowaniem 6-letniej kadencji aktualnego składu komitetu. Spotkanie otworzą dyrektor FRA, Michael O’Flaherty i prorektor UŁ ds. współpracy międzynarodowej, prof. Łukasz Bogucki. Wśród panelistów gościć będziemy m.in. kierownik Kierownik Katedry Polityki Prawa WPiA UŁ, prof. Sylwię Wojtczak; byłą sędzię Europejskiego Trybunału Praw Człowieka  aktualną dyrektor programową Akademii Prawa Europejskiego, dr Julię Laffranque; byłego specjalnego sprawozdawcę ONZ ds. migracji prof. Francois Crepeau z McGill University czy prof. Nico Schrijvera z Uniwersytetu w Lejdzie, członka holenderskiej Rady Państwa i byłego sędziego Międzynarodowego Trybunału Prawa Morza.

Więcej informacji o wydarzeniu i potwierdzonych uczestnikach spotkania odnaleźć można pod odnośnikami poniżej:

Strona konferencji i szczegółowa agenda

FRA i jej komitet naukowy