MŁodzi Zdolni na UŁ

Na Wydziale Chemii miała miejsce II edycja studenckiej konferencji MŁodzi Zdolni. Wydarzenie jest platformą, na której studenci-naukowcy mogą podzielić się swoimi badaniami i tworzyć społeczność naukową, która będzie rozwijała się przez lata.

 

Ogólnopolska konferencja MŁodzi Zdolni promuje badania naukowe prowadzone przez studentów I i II stopnia. Wydarzenie miało charakter interdyscyplinarny i było podzielone na dwa panele: wykłady plenarne oraz sesję posterową. Podczas pierwszego panelu uczestnicy usłyszeli odczyty przygotowane przez naukowców z Uniwersytetu Łódzkiego. W trakcie sesji posterowej młodzi badacze zaprezentowali wyniki swoich projektów.

Dokonując uroczystego otwarcia kongresu, prorektor ds. studenckich UŁ prof. Tomasz Cieślak przypomniał, że ideą konferencji jest łączenie aspektu naukowego z koleżeńskim.

- Każde takie wydarzenie jest początkiem naukowej przyjaźni zawiązanej pomiędzy uczestnikami, która w przyszłości będzie kontynuowana w ramach wspólnych projektów badawczych i pracy naukowej - powiedział Prorektor Tomasz Cieślak.

Wydarzenie jest następstwem konkursu Studenckich Grantów Badawczych - prekursorskiego programu prowadzonego od 4 lat na Uniwersytecie Łódzkim. W ramach tej formuły studenci łódzkiej Uczelni mogą ubiegać się o finansowanie swoich projektów badawczych w maksymalnej kwocie 3,5 tys. zł. Reguły Studenckich Grantów Badawczych opierają się na zasadach wypracowanych przez ogólnopolskie konkursy grantowe. Udział w konkursie i w związanych z nim inicjatywach jest często dla uczestników pierwszym etapem w rozwijaniu swojej przyszłej kariery naukowej.

Fotorelacja


Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Redakcja: Centrum Promocji UŁ