Students Alumni Meetup

16 kwietnia na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ odbyła się seria spotkań studentów z absolwentami wydziału. Wydarzenie pt.: Czy istnieje życie po studiach? Students Alumni Meetup miało na celu przybliżyć perspektywy rozwoju zawodowego i charakterystyki różnych ścieżek kariery dostępnych po studiach.

Studenci poznali absolwentów wydziału, reprezentujących różne obszary zawodowe:

• Artem Ovcharenko - Urząd Miasta Łodzi, Biuro Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej (instytucja)
  • Agnieszka Dukalska – Urząd Miasta Łodzi, Biuro Strategii Miasta (instytucja)
  • Justyna Gumulak – Szkoła Doktorska Nauk Społecznych Uniwersytetu Łódzkiego (doktorat)
  • Kinga Federowicz – Właścicielka firmy Łódzkie Psieprzedszkole (własna firma)
  • Paweł Marczak – Instytut Spraw Obywatelskich (NGO)
  • Michał Stępka – Lider w Nordea (korporacja)

W trakcie wydarzenia odbyło się 6 rund rozmów z absolwentami, a studenci mogli poznać dostępne perspektywy rozwoju zawodowego, zadać konkretne pytania, poznać odczucia i porady absolwentów dotyczących wyborów i decyzji zawodowych.

Pilotażowa edycja została przyjęta z wielkim entuzjazmem i  mamy nadzieję, że zagości także na innych wydziałach Uniwersytetu Łódzkiego.

uczestnicy spotkania Alumni Meetup