Nagroda na najlepszą książkę akademicką dla Wydawnictwa UŁ

Z radością informujemy, że Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego otrzymało główną Nagrodę JM Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w konkursie na najlepszą książkę akademicką za publikacje:

BUDZI SIĘ ŁÓDŹ… Obrazy miasta w literaturze do 1939 roku. Antologia

Redakcja: dr Katarzyna Badowska, dr hab. Tomasz Cieślak, Krystyna Pietrych, Piotr Pietrych, Krystyna Radziszewska

oraz

BUDZI SIĘ ŁÓDŹ… Obrazy miasta – między literaturą a publicystyką. Antologia, część II

Redakcja: Monika Kucner, Anna Warda, Karolina Kołodziej

Książki łódzkiej oficyny zostały docenione spośród 164 tytułów zgłoszonych. Laureatów poznaliśmy podczas uroczystego otwarcia Poznańskich Targów Książki. W konkursie oceniane są książki naukowe i popularnonaukowe polskich autorów pod kątem wkładu w dorobek nauki polskiej oraz edytorskim i typograficznym.

Budzi się Łódź to dwutomowe wydawnictwo ukazujące różnorodne teksty pisane w pięciu językach – polskim, rosyjski, niemieckim, jidysz i hebrajkim – które powstały w Łodzi połowy XIX stulecia aż do 1939 r. Są świadectwem rozwoju barwnej kultury literackiej Łodzi, łamią jej stereotyp jako miasta szarego i pozbawionego kultury.

Jury obradowało w składzie: red. Piotr Dobrołęcki (przewodniczący jury), red. Grażyna Banaszkiewicz, prof. Anna Cysewska-Sobusiak (Politechnika Poznańska), prof. Przemysław Hauser (UAM), Henryk Podolski (były przewodniczący Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych) i prof. Waldemar Uchman (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu).

Bardzo dziękujemy jury Konkursu za docenienie pracy naszych autorów oraz osób zaangażowanych w powstanie wydawnictwa.

Autorom serdecznie gratulujemy!