Naukowcy UŁ na elitarnym ONZ Internet Governance Forum 2021!

Dr Dominika Kaczorowska-Spychalska z Centrum Mikser Inteligentnych Technologii Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego wraz z Maciejem Chojnowskim z Centrum Etyki Technologii, gdzie zasiada ona w Radzie Programowej, zorganizowali w ramach Internet Governance Forum IGF 2021 swój panel: „Internet Of Behavior – New Way Of Thinking?”. IGF to jedno z najważniejszych tegorocznych międzynarodowych wydarzeń dotyczących Internetu i technologii cyfrowych organizowane przez ONZ. Co roku staje się ono przestrzenią debaty przedstawicieli rządów państw członkowskich ONZ, przywódców największych międzynarodowych instytucji, organizacji pozarządowych, a także biznesu i instytucji naukowo-badawczych.

Mówi dr Dominika Kaczorowska-Spychalska:

Internet of Behavior (IoB) to obecnie jeden z kluczowych trendów, o których mówi się w kontekście możliwości wykorzystania naszych danych behawioralnymi, które gromadzą chociażby portale społecznościowe czy sklepy internetowe. Tak pozyskane informacje mogą w coraz większym stopniu być wykorzystywane nie tylko do przewidywania, ale i kreowania naszych zachowań w wymiarze społecznym i konsumenckim – mówi dr Dominika Kaczorowska-Spychalska. IoB łączy bowiem potencjał technologiczny Internetu Rzeczy, związany z gromadzeniem takich danych na nasz temat, z dorobkiem psychologii behawioralnej, pozwalającej na ich zrozumienie. Budzi to jednak coraz większe obawy związane z naszą prywatnością, bezpieczeństwem i etyką.

Wśród znakomitych ekspertów panelu znaleźli się: Zofia Dzik Prezes Instytutu Humanites, Przewodnicząca Rady Programowej Centrum Etyki Technologii, Robert Kroplewski, pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. Społeczeństwa Informacyjnego w KPRM, Katarzyna Paliwoda Head of Emerging Markets Central & Eastern Europe META (dawniej Facebook), Katarzyna Sanak-Kosmowska Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Kinga Stopczyńska Uniwersytet Łódzki, Dyrektor Działu PR & Marketing w Marinex International.

O tym czy IoB okaże się dobrodziejstwem czy przekleństwem naszych czasów zapewne przekonamy się już wkrótce.

Materiał: Wydział Zarządzania