OSA UŁ członkiem EastAsiaNet

Ośrodek Spraw Azjatyckich Uniwersytetu Łódzkiego został pełnoprawnym członkiem międzynarodowego konsorcjum EastAsiaNet. W praktyce oznacza to, że nasi naukowcy będą mieli dużo większe możliwości współpracy badawczej i wymiany akademickiej.

 

 

Od trzech lat jednostki KAS WSMiP i OSA UŁ są partnerami w konsorcjum i z uwagi na ich dużą aktywność międzynarodową zarząd EAN uznał, że status obserwatora nie odzwierciedla ich realnego potencjału. Przyznał im więc status pełnego członkostwa.

Będąc członkiem pełnym naukowcy z OSA UŁ zyskują możliwość brania udziału w grantach, publikacjach EastAsiaNet oraz wysyłania dwóch badaczy na warsztaty bez żadnych opłat (dotychczas taką możliwość miała jedna osoba z zespołu).

To nie koniec korzyści - dzięki decyzji EAN zostanie podpisane porozumienie o wymianie nauczycieli i studentów. Studenci studiów azjatyckich, po polsku i angielsku, mają teraz zagwarantowane miejsca w najlepszych uczelniach europejskich, w zakresie studiów azjatyckich. Ponadto uczestnictwo EAN gwarantuje studentom studiów doktoranckich udział w corocznych warsztatach organizowanych przez Marco Polo (MaP) - Centre for Global Europe-Asia Connections w Wenecji.

Decyzja EAN zapadła podczas warsztatów organizowanych przez konsorcjum w dniach 25-27 kwietnia br. Brali w nich udział prof. Dominik Mierzejewski, prof. Karol Żakowski oraz dr Marcin Socha. W czasie konferencji zaprezentowano wyniki prowadzonych badań prof. Żakowskiego nt. ewolucji polityki japońskiej wobec Chin, dr Sochy nt. japońskiej polityki migracyjnej oraz prof. Mierzejewskiego nt. roli władz lokalnych w chińskich działaniach wobec Japonii.

https://www.flickr.com/photos/promocja_ul/albums/72157673523794907

http://www.eastasianet.org/index.php?id=3