Porozmawiajmy o dezinformacji - spotkania online

SKN Prawa Nowych Technologii Wydział Prawa i Administracji UŁ razem z Lodz Cyber Hub organizuje dla studentów spotkania online "Porozmawiajmy o dezinformacji". Spotkania odbędą się na platformie Teams już 22 i 29 marca.

22 marca odbędzie się prelekcja na temat cyberbezpieczeństwa i dezinformacji politycznej. O godz. 18:00 rozpocznie się spotkanie z ppłk dr Tomaszem Kacałą z Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Południe-Wschód zlokalizowanej w Bukareszcie. Tematem spotkania będzie rosyjska konfrontacja informacyjna.

O godz. 18:15 planowane jest spotkanie z dr Danutą Kaźmierczak z Instytutu Bezpieczeństwa i Edukacji Obywatelskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. W czasie wystąpienia będzie możliwość dowiedzenia się więcej na temat dezinformacji a spójności społecznej w sytuacji zagrożenia hybrydowego.

O godz. 18:30 będzie miało miejsce spotkanie z Agnieszką Wierzbicką - ekspertką cyberbezpieczeństwa pracującą dla sektora publicznego, obecnie oddelegowana do ENISA, czyli Europejskiej Agencji Cyberbezpieczeństwa. W latach 2019-2021 reprezentowała RP w EEAS, czyli Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych.

Natomiast we wtorek 29 marca odbędzie się prelekcja na temat dezinformacji medycznej.

Link do wydarzenia.

Szczegóły wydarzenia

Data i godziny wydarzenia: 22 marca 2022 (wtorek) 18:00 - 29 marca 2022 (wtorek) 20:00