OZZ INICJATYWA PRACOWNICZA

Godło Polski
OZZ INICJATYWA PRACOWNICZA

KIM JESTEŚMY: OZZ INICJATYWA PRACOWNICZA

Akcja bezpośrednia | Równość | Pomoc wzajemna | Bezkompromisowość | Samorządność | Związek bez szefów i biurokratów | Aktywność społeczna

OZZ Inicjatywa Pracownicza to oddolny, samorządny związek zawodowy, założony z inicjatywy pracowników zakładów Cegielskiego w Poznaniu i lokalnych ruchów społecznych. Podejmujemy działania na rzecz budowy silnego, niezależnego ruchu pracowniczego. Naszym celem jest przezwyciężenie dominacji szefów i właścicieli nad pracownikami oraz kształtowanie równego i sprawiedliwego społeczeństwa.

Inicjatywa Pracownicza jest organizacją dobrowolną, gdzie los członka związku zależy od zaangażowania innych i odwrotnie. Żadne przepisy prawa nie są bardziej skuteczne od międzyludzkiej solidarności i wzajemnych koleżeńskich relacji, zarówno na gruncie zawodowym, jak i prywatnym. Cenimy własną inicjatywę, umiejętność komunikacji, współpracy, pomocy jak i wypowiedzianej wprost krytyki.
 

OZZ Inicjatywa Pracownicza przy UŁ

Międzyzakładowa Akademicka Komisja „Inicjatywy Pracowniczej” Łódź

Niepoddawanie się trendom i naciskom politycznym, szacunek do drugiego człowieka, jego poglądów i działań, wolność i rzetelność w zakresie realizacji swoich obowiązków, badań i inicjatyw, prawda, zarówno ta wyrażana bezpośrednio, jak i tak płynąca z naszych zachowań i decyzji są dla nas wartościami nadrzędnymi. Bronimy praw pracowników, reagujemy na dyskryminację w miejscu pracy.

Podejmujemy działania na rzecz budowy silnego, niezależnego ruchu pracowniczego.  

Sledź nasze media społecznościowe:
MAKIP na Facebooku
na Instagramie

Jeśli chcesz mieć wpływ na własne otoczenie pracownicze i warunki, w jakich spędzasz 40 godzin tygodniowo; jeżeli uważasz, że potrafisz wyrażać solidarność z innymi pracownikami – rozważ przystąpienie do naszego ruchu! 

Jeśli chcesz przystąpić do naszej Komisji, wystarczy, że:  

- wydrukujesz i wypełnisz deklarację członkowską (w 2 egzemplarzach), a następnie przekażesz ją (osobiście lub mailowo) do Prezydium MAKIP Łódź

- wyrazisz gotowość do opłacania składki członkowskiej (w wysokości 20 zł miesięcznie).

Kontakt do nas: ipul@uni.lodz.pl 

Pamiętaj, jeżeli chcesz pozostać anonimowy – zagwarantujemy Ci to. Przynależność do związku nie wymaga od Ciebie publicznej deklaracji, a Twoje dane nie będą w żaden sposób ujawniane pracodawcy. Składki członkowskie nie będą odprowadzane z Twojej pensji – przelewasz je sam na wskazany numer konta - unikamy biurokracji i zatrudnienia „etatowych działaczy” – samodzielnie zbieramy składki, nie korzystamy z biura, etatów czy telefonów zapewnianych przez pracodawcę.

NADCHODZĄCE WYDARZENIA I SPOTKANIA OTWARTE

Spotkanie otwarte, 9.06.2025,
Wydział Zarządzania UŁ

Po okresie zawirowań i nieprzewidzianych zmian nasza komisja znów działa pełną parą - regularnie, z nową energią. Wiele się wydarzyło, sporo udało się osiągnąć, dlatego zapraszamy na otwarte spotkanie: podsumujemy te drobne sukcesy, podzielimy się doświadczeniami i wspólnie zaplanujemy strategie i horyzont naszych celów.

Spotykamy się w poniedziałek 9 czerwcana na Wydziale Zarządzania
- sala nr 31 na parterze przy wejściu od strony parkingu pracowniczego (od strony Wydziału Matematyki i Informatyki).

Spotkanie otwarte, 20.05.2025, godz. 16:30,
Wozownia Pałacu Biedermanna (Franciszkańska 1/5).

W tym roku obchodzimy 80-lecie Uniwersytetu Łódzkiego: jest to czas obchodów jubileuszowych, podsumowań, zarazem dyskusji dotyczących tożsamości naszej Uczelni i wynikających z niej strategii jej rozwoju.
Przyjdź na spotkanie i dyskutuj wraz z nami na temat celów i kierunków rozwoju naszej społeczności.
Zmieniaj własne otoczenie; miej wpływ na społeczność, którą współtworzysz.

Widzimy się we wtorek 20.05 o godz. 16:30 w siedzibie naszej Komisji, Wozowni Pałacu Biedermanna przy ul. Franciszkańskiej 1/5.

Łódzka premiera książki „Kamionka zostanie. Rok studenckich okupacji”
– 23.04, godz. 16:30 (Wydział Filologiczny UŁ, sala 0.43)

Organizowane przez Łódzkie Koło Młodych Inicjatywy Pracowniczej spotkanie otwarte poświęcone publikacji pt. Kamionka zostanie. Rok studenckich okupacji (oprac. A. Antonowicz et al., Poznań: Wyd. Ekonomiczne Heterodox, 2024).

Książka dokumentuje proces organizacji oraz przebieg strajku okupacyjnego, jaki miał miejsce w akademiku Uniwersytetu Jagiellońskiego DS. Kamionka w maju 2024 r. w odpowiedzi na ogłoszony przez rektora UJ plan sprzedaży obiektu. W perspektywie obecnego kryzysu mieszkaniowego i niewystarczającej liczby miejsc w krakowskich akademikach akcja protestacyjna zjednoczyła środowisko studenckie Krakowa – co więcej, strajk wsparły osoby z innych miast. Okupacja trwała 13 dni i zakończyła się 29 maja za porozumieniem obu stron.

Planowane wydarzenie stanowi część ogólnopolskiego cyklu debat organizowanych na uczelniach publicznych w całym kraju z inicjatywy związku zawodowego „Inicjatywa Pracownicza”, który w naszym Uniwersytecie reprezentuje nasza organizacja związkowa. Organizacją wydarzenia zajmą się studentki i studenci naszej Uczelni zrzeszeni w Łódzkim Kole Młodych „Inicjatywy Pracowniczej”. Patronat nad wydarzeniem objęło Prezydium wspomnianej organizacji, Międzyzakładowej Akademickiej Komisji „Inicjatywy Pracowniczej” w Łodzi.

Spotkanie odbędzie się 23 kwietnia (środa) o godzinie 16:30
w sali 0.43 Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego 
(Pomorska 171/173, 90-236 Łódź).

Link do wydarzenia w portalu Facebook:
https://fb.me/e/iuY5Gnm9y


Spotkanie otwarte, 11.04.2025, godz. 16:30, budynek Rektoratu, sala 222

Pracowniczy program emerytalny, dofinansowania do przedszkoli, wczasy pod gruszą...?
Jak skorzystać z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych 

Odpowiadając na prośby zmieniamy datę spotkania otwartego dedykowanego Zakładowemu Funduszowi Świadczeń Socjalnych.

Chcemy porozmawiać o Funduszu i o tym, na jakie cele przeznaczone będą gromadzone w nim środki. Dowiecie się, jak skorzystać z przysługujących Wam zasobów: świadczeń i różnych form wsparcia finansowego, takich jak pracownicze programy emerytalne czy wakacje pod gruszą etc.; podejmiemy dyskusję dotyczącą tego, jak urealnić widełki uprawiające do świadczeń w ramach ZFŚS.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych tworzymy my, pracownice i pracownicy. Miej wpływ na instytucję, w której pracujesz: przystąp do działającej w Twoim zakładzie pracy organizacji związkowej lub załóż własną komisję, by wraz z załogą negocjować regulaminy ZFŚS, w oparciu o które odbywa się podział wspólnych środków finansowych.
Razem dbajmy o nasze prawa i lepsze warunki zatrudnienia.

Przed spotkaniem zapoznaj się przygotowaną przez nas z prezentacją dot. ZFŚS w UŁ.

📅 Widzimy się 11.04 (w piątek) o godz. 16:30 w Budynku Rektoratu UŁ (Narutowicza 68, 90-136 Łódź).
Sala 222.


Praktyczne metody walki z przemocą w miejscu pracy - cykl spotkań na WPIA UŁ

Studenckie Koło Naukowe Prawa Pracy UŁ oraz OZZ Inicjatywa Pracownicza zapraszają na cykl spotkań PRAKTYCZNE METODY WALKI Z PRZEMOCĄ W MIEJSCU PRACY ✊

Zapraszamy wszystkie pracownice i pracowników, związkowczynie i związkowców oraz studentki i studentów do udziału w bezpłatnych zajęciach dotyczących przemocy w miejscu pracy. W ramach cyklu odbędą się trzy spotkania, podczas których uczestniczki i uczestnicy wyposażeni zostaną w praktyczną wiedzę oraz umiejętności identyfikacji, zapobiegania i zwalczania wszelkich przejawów przemocy w miejscu pracy.
Spotkania będą odbywać się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zapisy poprzez formularz rejestracyjny.

1️⃣ SPOTKANIE 31 marca, godz. 18

Prelekcja: Teoretyczne wprowadzenie do tematu przemocy w miejscu pracy, które ma umożliwić uczestniczkom i uczestnikom poruszanie się po nomenklaturze i przepisach prawnych. Podczas prelekcji scharakteryzowane zostaną zjawiska mobbingu, dyskryminacji, molestowania i molestowania seksualnego oraz inne przejawy przemocy w miejscu pracy, wykraczające poza regulacje kodeksowe. Poruszona zostanie również tematyka ochrony prawnej w zatrudnieniu niepracowniczym.

2️⃣ SPOTKANIE 28 kwietnia, godz. 18

Prelekcja: Przedstawione zostaną obowiązki pracodawców w zakresie przeciwdziałania przemocy wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa. Następnie członkinie SKNPP przedstawią przygotowane na podstawie udostępnionych zakładowych aktów prawnych przykładowe rozwiązania procedur antyprzemocowych, przedstawiając zalety i wady poszczególnych konstrukcji.
Warsztat: Celem warsztatu będzie przećwiczenie zdobytej wiedzy w praktyce. Uczestniczki i uczestnicy zostaną podzieleni na grupy i otrzymają zadanie wskazania i poprawienia błędów oraz niekorzystnych dla pracowników rozwiązań w przykładowych przepisach wewnątrzzakładowych.

3️⃣ SPOTKANIE 19 maja

Prelekcja: Tematem ostatniego spotkania będzie proces dochodzenia roszczeń w związku z zaistnieniem przemocy w miejscu pracy. Wyszczególnione zostaną tryby postępowań sądowych związane z różnymi środkami prawnej ochrony przed przemocą w miejscu pracy: postępowanie przed sądem pracy, postępowania cywilne - w związku z naruszeniem dóbr osobistych oraz przepisów ustawy wdrożeniowej, a także postępowanie karne. Omówione zostaną przesłanki i sposób wszczęcia, przebieg, dowody oraz możliwe do uzyskania rezultaty w poszczególnych postępowaniach.
Warsztat: Na podstawie przykładów z orzecznictwa i praktyki związkowej, uczestniczki i uczestnicy zostaną poproszeni o stwierdzenie, czy w danej sprawie zachodzą przesłanki do zastosowania omówionych środków oraz wskazanie właściwego trybu postępowania.

🗣️ Po części warsztatowej przeprowadzona zostanie otwarta dyskusja na temat realiów zwalczania przemocy w praktyce zakładowej oraz planowanych zmian prawnych związanych z definiowaniem mobbingu.

Link do wydarzenia w portalu Facebook: https://fb.me/e/38uqUqBnA

Do zobaczenia na WPiA UŁ! 

Znaj swoje prawa - siła związków zawodowych (28.03.2025)

Prelekcja z Łódzkim Kołem Młodych Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza z okazji Tygodnia Antyfaszystowskiego w Łodzi.

 28 marca w piątek o godzinie 17:30 zapraszamy do Wozowni UŁ (Franciszkańska 1/5, Łódź) na prelekcję na temat działalności i sposobów walki w związkach zawodowych. Podczas spotkania będziemy dyskutować o kwestiach prawnych, praktyce oraz przeprowadzimy warsztat pokazujący jak założyć własną komisję związku zawodowego.


✊ 8 marca – Socjalna Manifa w Łodzi!  💜

Pracownice kultury, edukacji i budżetówki zasługują na godne warunki pracy i płacy! 

W Łodzi wiele z nich zmaga się z niskimi pensjami, brakiem stabilizacji i przeciążeniem obowiązkami. Czas to zmienić!

Jako Akademicka Komisja "Inicjatywy Pracowniczej" działająca przy Uniwersytecie Łódzkim chcemy wyrazić solidarność z pracownicami i pracownikami instytucji miejskich. Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet chcemy tworzyć przestrzeń do mówienia o realiach pracy w kulturze i budżetówce, tak jak i walki o prawa lokatorskie. Dlatego podjęliśmy współpracę z innymi komisjami związkowymi i organizacjami lokatorskimi:
w tym roku współorganizujemy łódzką Socjalną Manifę, organizowaną pod matronatem Socjalnego Kongresu Kobiet.

Dołącz do nas i okaż solidarność z pracownicami i pracownikami instytucji miejskich! Zaczynamy 8 marca 2025 r. na ulicy Włókienniczej w Łodzi o godzinie 12:00. Podczas marszu będziemy mieć stacje przy CH Magda, Placu Wolności i Serduszku WOŚP. Kończymy na Starym Rynku w Łodzi.


Wcześniej podpisz list otwarty adresowany do Pani Prezydent Łodzi: [Link do listu]

Wydarzenie w portalu Facebook: [Link do Wydarzenia]


 

REKOMENDACJE DLA WŁADZ UŁ

WS. POTRZEBY WZMOCNIENIA PROCEDUR I DZIAŁAŃ GREMIÓW PRZECIWDZIAŁAJĄCYCH PRZEMOCY I DYSKRYMINACJI

Kompleksowy projekt wzmocnienia procedur antyprzemocowych i antydyskryminacyjnych w UŁ

Przemoc w murach uniwersytetów burzy nie tylko biografie jednostkowe, lecz także szerokie zaufanie do instytucji, które powinny w sposób godny traktować wszystkich członków swoich społeczności.

Dostrzegając konieczność natychmiastowych zmian w zakresie przeciwdziałania przemocy w naszym Uniwersytecie połączyliśmy siły z ZNP UŁ.
Wraz z Zespołem ds. Przeciwdziałania Przemocy w Środowisku ZNP w UŁ wypracowaliśmy rekomendacje w zakresie przeciwdziałania przemocy i zjawiskom nieetycznym.

Uważamy, że jednym z podstawowych zadań związków zawodowych jest podejmowanie inicjatyw i włączanie się w działania, których celem jest poprawa warunków pracy, w tym wypracowanie strukturalnych rozwiązań przeciwdziałających przemocy w środowisku pracy i studiów.

Kierując się międzynarodowymi i krajowymi standardami prawnymi na początku września przedłożyliśmy Władzom UŁ stworzony przez nas wspólnie projekt, uzupełniając go o uwagi krytyczne, które uzasadniają konieczność zmian, a także listę spraw szczególnie palących, w perspektywie obowiązujących procedur wymagających natychmiastowych działań.

Publikujemy wspomniane wyżej dokumenty, zachęcając Was do zapoznania się z ich treścią.

Pismo do JM Rektora UŁ ws. konieczności wzmocnienia procedur antyprzemocowych

Zał. 1: uwagi krytyczne

Zał. 2: Projekt dot. przeciwdziałania przemocy w środowisku pracy i nauki

Zał. 3: wykaz spraw do pilnej realizacji

 

List do Władz UŁ ws. procedur antyprzemocowych (17.04.2025)

Jako Prezydium MAKIP Łódź złożyłyśmy dziś pismo adresowane do Jego Magnificencji prof. Rafała Matery oraz Prorektorki prof. de Katarzyny de Lazari-Radek.

Pismo do JM Rektora UŁ

Miesiąc temu odbyło się spotkanie władz Uniwersytetu Łódzkiego ze związkami zawodowymi w sprawie procedur antyprzemocowych. Doceniamy zaproszenie do rozmowy i deklaracje wdrażania polityki antyprzemocowej w ramach Planu na Rzecz Równych Szans. Z niepokojem odnotowujemy jednak nieobecność przedstawicieli Kolegium Rektorskiego oraz brak konkretnych mechanizmów dalszego współdziałania.

W naszej ocenie proponowane rozwiązania mają charakter tymczasowy i wymagają dalszych, pogłębionych prac. Zapewniano nas, że podobnie ich temat myśli Kolegium Rektorskie – za deklaracją muszą iść jednak dalsze działania. Tym samym domagamy się:


1.    Przedstawienia w terminie 30 dni roboczych konkretnego harmonogramu dalszych prac nad docelową procedurą przeciwdziałania przemocy w miejscu pracy, a także
2.    powołania zespołu roboczego, w którego skład wejdą przedstawicielki i przedstawiciele związków zawodowych oraz społeczności akademickiej, w tym społeczności osób studiujących;
3.    zapewnienia, że docelowa polityka antyprzemocowa będzie zawierać komponenty szkoleniowe, ewaluacyjne i prewencyjne skierowane do kadry zarządzającej (obowiązkowe szkolenia dla szefów – kierowników jednostek). 

Bez tego pracownicy i pracownice nigdy nie będą czuli się bezpiecznie, wiele przypadków wymagających zgłoszenia może pozostać zaś nierozpoznanych i niepodejmowanych. Obecnie możemy jedynie mieć nadzieję, że nie stanie się to wskutek subtelnych mechanizmów manipulacji, które podważają doświadczenia osób pokrzywdzonych. 
Hierarchia i władza to ogromna odpowiedzialność, a jej zrozumienia nie gwarantują same tytuły naukowe.
Mimo tych wątpliwości nasza Komisja jest pełna nadziei, że dialog między władzami i związkami będzie kontynuowany, a jego rezultaty pozwolą na skuteczniejsze wdrażanie polityki równościowej.

KOORDYNACJA BRANŻOWA NAUKI I EDUKACJI

Z końcem czerwca jako przedstawicielki i przedstawiciele akademickich komisji OZZ Inicjatywa Pracownicza na podstawie par. 29 a Statutu naszego Związku powołałyśmy Koordynację Branżową Edukacji i Nauki.

Tym aktem podsumowujemy nieformalną współpracę, której początki sięgają czerwca ubiegłego roku. To od tego czasu organizowaliśmy spotkania, na których wymienialiśmy się informacjami i doświadczeniami. Nieformalne spotkania to jednak za mało, by skutecznie działać – za mało, by krytykować i uwypuklać znamiona kryzysu polskiej edukacji, a tym bardziej, by doprowadzić do odbudowy czy demontażu przestarzałych instytucji szkolnych i akademickich. 

Do Koordynacji Branżowej Edukacji i Nauki przystąpiły dotychczas:

  • Międzyzakładowa Komisja przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu;
  • Międzyzakładowa Akademicka Komisja Łódzka przy Uniwersytecie Łódzkim;
  • Międzyzakładowa Komisja przy Uniwersytecie Jagiellońskim;
  • Międzyzakładowa Komisja IP w instytutach Polskiej Akademii Nauk;
  • Komisja Zakładowa przy UAM w Poznaniu;
  • Komisja przy ASP w Gdańsku.

Podkreślmy zarazem, że Inicjatywa Pracownicza na większości uniwersytetów wciąż jest nowością. Dobitnie pokazuje to przykład mojej własnej Komisji, która zaledwie miesiąc temu obchodziła rocznicę pierwszego walnego zgromadzenia. Podobna jest historia komisji z Poznania, której działalność również dopiero się umacnia. Są też w ramach IP komisje bardziej doświadczone, np. międzyzakładowa komisja przy UJ powstała 6 lat temu. Wierzymy, że współpraca pomiędzy podmiotami o różnych bagażach doświadczeń będzie korzystna dla całego sektora. Przyszedł więc czas na przyjęcie szerszej perspektywy i konsolidację branży edukacji i nauki wokół wspólnych celów – a zatem kwestii, które w naszym mniemaniu powinny stać się przedmiotem systemowej refleksji i konkretnych zmian.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie internetowej ozzip.pl


Koordynacja Nauki i Edukacji Inicjatywy Pracowniczej solidarnie z protestującymi na UW

Koordynacja Branżowa Nauki i Edukacji OZZ Inicjatywy Pracowniczej, zrzeszająca komisje naszego związku, które działają na uczelniach wyższych i w instytucjach naukowych w całym kraju, wyraża pełne poparcie dla protestu okupacyjnego prowadzonego przez studentki i studentów Uniwersytetu Warszawskiego od 23 maja 2025 roku, zainicjowanego przez Warszawskie Koło Młodych IP.

Uważamy ten protest za wyraz uzasadnionego sprzeciwu wobec polityki marginalizującej społeczne funkcje uniwersytetu, a także wobec systemowego demontażu zaplecza socjalnego dla społeczności akademickiej: od braku tanich stołówek, przez dramatyczny stan domów studenckich, po przerzucanie odpowiedzialności mieszkaniowej na studentki i studentów. 

Te same mechanizmy uderzają również w osoby zatrudnione na uczelniach. Doskonale wiemy, że neoliberalna restrukturyzacja szkolnictwa wyższego – oparta na oszczędnościach, outsourcingu, „wzroście konkurencyjności” jako kluczowym kryterium decyzyjnym etc. – uderza we wszystkie grupy akademickie: studentów, wykładowczynie, osoby sprzątające, pracowników ochrony, pracowników badawczo-technicznych czy osoby zatrudnione w administracji centralnej lub wydziałowej. Od lat wspólnie walczymy o godne podwyżki, stabilne zatrudnienie i uzwiązkowienie Całej Społeczności Akademickiej. Wasz protest to ważny głos w tej samej walce – walce o akademię, która jest dobrem wspólnym.

Swoje stanowisko wyraziliśmy w liście poparcia, w którym wzywamy władze UW do podjęcia dialogu z protestującymi i realizacji zgłaszanych postulatów.

📄 Treść listu dostępna jest tutaj [LIST POPARCIA dla protestu okupacyjnego Warszawskiego KM IP].


Solidarnie ze strajkiem w gnieźnieńskim Jeremias

Koordynacja Branżowa Nauki i Edukacji OZZ Inicjatywa Pracownicza wyraża pełne poparcie dla strajkujących Pracownic i Pracowników fabryki Jeremias w Gnieźnie. Ich walka o godne płace, bezpieczne warunki pracy i poszanowanie praw pracowniczych to także nasza sprawa.

Publikujemy list otwarty wyrażający solidarność oraz sprzeciw wobec represji wobec Społecznego Inspektora Pracy Mariusza Piotrowskiego: [link do listu otwartego Koordynacji NiE].

Wesprzyj strajkujących - link do "Zrzutki".

Więcej na temat strajku przeczytasz na stronie Inicjatywy Pracowniczej www.ozzip.pl.

"INICJATYWA PRACOWNICZA" W KOMISJACH UCZELNIANYCH

Osoby reprezentujące Międzyzakładową Akademicką Komisję "Inicjatywy Pracowniczej" Łódź w Uniwersytecie Łódzkim w komisjach rektorskich w kadencji 2024-2028:

 

Nazwa Komisji

Osoba reprezentująca
MAKIP Łódź

 Jednostka

Uczelniana Komisja Oceniająca    

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

Odwoławcza Komisja Oceniająca

Wydział Filologiczny

Pozawydziałowa Komisja Oceniająca

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

Komisja Oceniająca Wydziału Prawa i Administracji

Wydział Prawa i Administracji

Komisja Oceniająca Wydziału Zarządzania

Wydział Zarządzania

Komisja Oceniająca Wydziału Filozoficzno-Historycznego

Wydział Filozoficzno-Historyczny

Komisja Oceniająca Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny

Komisja Oceniająca Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

Komisja ds. bezpieczeństwa i higieny pracy

Centrum Komunikacji Marki

Komisja Pojednawcza

Centrum Komunikacji i PR
Wydział Filologiczny

Komisja Mieszkaniowa

Wydział Filologiczny

Rada Biblioteczna

Centrum Komunikacji Marki


Nasze przedstawicielki i przedstawiciele w Uniwersytecie Łódzkim w komisjach senackich w kadencji 2024-2028:

 

Nazwa Komisji

Osoba reprezentująca
MAKIP Łódź

 Jednostka

Uczelniana Komisja Wyborcza

Centrum Komunikacji Marki

Komisja Ekonomiczna

Centrum Komunikacji i PR

Komisja Kadrowa

Biuro Rektora

Komisja Statutowa i Organizacyjna

Centrum Komunikacji Marki

Naszym reprezentantem w Senacie UŁ w kadencji 2024-2028 jest mgr Maciej Andrzejewski (Centrum Komunikacji Marki).


Pozostałe osoby i funkcje:

 

Rada do spraw równego traktowania

Centrum Współpracy z Otoczeniem i Społecznej Odpowiedzialności Uczelni

Komisja ds. przeciwdziałania dyskryminacji i innym zachowaniom niepożądanym

Centrum Współpracy z Otoczeniem i Społ. Odpowiedzialności Uczelni

Komisja antymobbingowa

Wydział Filologiczny
Centrum Komunikacji Marki

Społeczny Inspektor Pracy

Centrum Współpracy z Otoczeniem i Społ. Odpowiedzialności Uczelni;
Centrum Komunikacji Marki;
Biuro Współpracy z Zagranicą;
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny

KONTAKT

Prezydium: