Zakład Analizy Danych i Systemów Inteligentnych

Opis zadań

Pracownicy zakładu Analizy Danych i Systemów Inteligentnych zajmują się analizą danych oraz analizą, modelowaniem i symulacją procesów biznesowych dla różnych przedsiębiorstw i obszarów cyfrowego biznesu. Także włączaniem rozwiązań chmurowych, sztucznych sieci neuronowych, algorytmów genetycznych, algorytmów wyszukiwania w zasobach internetowych i zastosowaniach aplikacyjnych. W ramach potrzeb zrównoważonego rozwoju rozwijane są też zagadnienia i prace badawcze nad efektywnością energetyczną nowoczesnych systemów energetycznych, energetyki obywatelskiej oraz zastosowań nowych technologii dla szeroko rozumianego Society 5.0.

Pracownicy zakładu wykonują także ekspertyzy dla projektowania biznesowych aspektów systemów informatycznych zarządzania.

Profesor Jerzy S. Zieliński najstarszy obecnie pracownik, opiekun naukowy i dydaktyczny oraz były kierownik Katedry Informatyki był inicjatorem prac ze sztuczną inteligencją oraz systemami i aplikacjami biznesowymi od wczesnych lat 1990 tych. Jako pierwszy zainicjował wykłady zastosowań systemów ekspertowych w zarządzaniu.

Ostatni, zrealizowany w zespole zakładu projekt europejski 7PR – eBalance (2013-2017): „Bilansowanie konsumpcji i produkcji energii w efektywnym energetycznie inteligentnym sąsiedztwie” www.ebalance-project.eu dotyczył zastosowań Internet of Things we współczesnej energetyce.

Z wynikami projektu można zapoznać przez się guide book: http://ebalance-project.eu/publications

Głowna idea i osiągnięte rezultaty: https://www.youtube.com/watch?v=UwOYnqGsQEE

Pracownicy:
dr hab. Bożena Matusiak, prof. UŁ (Kierownik)
prof. dr inż. Jerzy S. Zieliński
dr hab. Witold Bartkiewicz
dr inż. Cezary Bolek
dr Piotr Czerwonka

Zakład Analizy Danych i Systemów Inteligentnych

• Matejki 22/26 (Zakład analizy danych i systemów inteligentnych- kierownik) pokój: 143 90-237 Łódź
tel: 42-635-62-58 e-mail:

Skład osobowy