Łukasz Koprowski

Dyrektor Biura PwC w Łodzi, PwC Polska

 

Od 2000 r. Łukasz Koprowski związany jest z  firmą doradczą PwC, w której rozpoczął swoją karierę od razu po ukończeniu studiów. W lata 2010-2012 miał krótki epizod poza PwC, kiedy to pracował na stanowisku Głównego Księgowego i następnie Dyrektora Finansowego w jednej z kluczowych spółek należących do Grupy Kapitałowej mBanku. W 2012 r. przyjął propozycję powrotu do PwC i zarządzania zakładanym w czerwcu 2012 r. Biurem PwC w Łodzi.

Od 2012 roku aktywnie działa w Radzie Biznesu Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego. Od roku akademickiego 2020/2021 jest jej Przewodniczącym.

Jest ekspertem w zakresie badania sprawozdań finansowych jednostkowych i skonsolidowanych, sporządzonych wg. polskich i zagranicznych przepisów, dot. spółek polskich jak również niemieckich (dwa lata pracował w PwC w Hanowerze).

Ma uprawnienia polskiego biegłego rewidenta (PIBR), kwalifikacje brytyjskiego i irlandzkiego biegłego rewidenta (ACCA) oraz certyfikat Audytora Wewnętrznego - Certified Internal Auditor (CIA).

Łukasz Koprowski ukończył studia na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne ze specjalizacją Finanse Międzynarodowe na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu. Prywatnie jest pasjonatem biegania, a jego największym marzeniem jest przebiegnięcie 6 największych Maratonów Świata.


Mentor w Projekcie mentorskim: edycja XI, 2023/2024

Miejsce spotkań: w miejscu pracy Mentora; w miejscu uzgodnionym z Mentee; Łódź

Liczba podopiecznych w tej edycji: 1

Język spotkań: polski

Obszar wsparcia mentee: wybór pracy, praktyk,dodatkowych studiów