„Filozofia XVII wieku jej źródła i kontynuacje w naukach przyrodniczych: astronomia - astrologia – medycyna” przełożenie terminu konferencji

Miejsce konferencji: Lumumby 14, 91-404 Łódź
Czas: 08 września 2021 (środa) 00:00 - 10 września 2021 (piątek) 00:00

Tematem najnowszej edycji konferencji są związki siedemnastowiecznej filozofii z nauką nowożytną w historycznie zrelatywizowanym sensie tego terminu, a więc nieograniczonym przez współczesną systematykę dyscyplin naukowych. Przedmiotem konferencji pragniemy uczynić paradygmatyczne powiązania, obustronne inspiracje oraz teoretyczne interakcje między myślą filozoficzną XVII wieku a wczesnonowożytną refleksją naukową, prowadzoną zarówno w obszarze nauk matematycznych, jak i nauk przyrodniczych – ze szczególnym uwzględnieniem relacji łączących filozofię z astronomią, astrologią oraz medycyną.

Jest nam niezmiernie przykro poinformować Państwa, że w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną oraz towarzyszącym jej powszechnym odwoływaniem wielu spotkań, imprez i zgromadzeń, zwłaszcza na Uczelniach, jesteśmy zmuszeni przesunąć termin naszej Konferencji na rok 2021.

Wszystkie nadesłane zgłoszenia i abstrakty zachowają swoją ważność. Dziękujemy za chęć i gotowość przybycia do nas. W razie potrzeby, służymy kontaktem (cent.phil.nat@uni.lodz.pl).

Życzymy Państwu zdrowia i spokoju.

Z poważaniem,
Komitet Organizacyjny Konferencji

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że został ustalony nowy termin naszej Konferencji. Odbędzie się ona w dniach 8-10 września 2021 roku.
Konferencja odbędzie się w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego.

Opłata za udział w konferencji wynosi 100 Euro dla uczestników z zagranicy oraz 350 zł dla gości z ośrodków krajowych. Koszt dojazdu i noclegów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.

Już nie możemy się doczekać przyszłorocznego spotkania.

Życzymy Państwu zdrowia i spokoju
Komitet Organizacyjny Konferencji
Prof. UŁ, dr hab. Tomasz Stegliński (przewodniczący Komitetu Organizacyjnego)
Dr Bartosz Żukowski (sekretarz konferencji)