Za nami Dzień Otwarty na WPiA UŁ

Miejsce wydarzenia: Pomorska 149/153, 90-236 Łódź
Czas: 17 kwietnia 2023 (poniedziałek) 10:00 - 13:00

W poniedziałek na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbył się Dzień Otwarty, w którym udział wzięli uczniowie z liceów województwa łódzkiego.

Aula z uczniami

Spotkanie w luźnej atmosferze składało się z serii kilku wystąpień reprezentantów Wydziału Prawa i Adminitsracji UŁ oraz sesji pytań i odpowiedzi z udziałem gości.

Pani Prodziekan dr hab. Aneta Kaźmierska-Patrzyczna, prof. UŁ i Pan Prodziekan dr Paweł Dańczak przybliżyli wymagania formalne stojące przed kandydatami na studia i opowiedzieli, jak sami trafili na studia prawnicze.

Student WPiA, Kacper Pikala opowiedział o tym, czy życie studenta jest usłane różami? Czego nie należy się bać i jak widzi swoją przyszłość po drugim roku studiów na WPiA.

Nasz doktorantka, mgr Anna Fijałkowska opowiedziała o tym, jak działa Klinika Prawa UniLodz, a także zdradziła swoją taktykę zdawania na studia prawnicze.

Dr Joanna Mikołajczyk przybliżyła nasze programy adresowane do uczniów "Znam swoje prawa" i "Zdolny Uczeń Świetny Student!".

Dr Ewa Urbaniak i dr Dominika Łukawska-Białogłowska odpowiedziały na pytanie… Co w prawie piszczy? Nie stroniąc od kontrowersyjnych przykładów z „Chłopów”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy na studia na naszej uczelni.

Materiał i zdjęcie: Wydział Prawa i Administracji UŁ

Miejsce wydarzenia: Pomorska 149/153, 90-236 Łódź