ICANN - spotkanie z Adamem Peakiem

ICANN (The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers - Internetowa Korporacja ds. Przyznanych Nazw i Numerów) wspólnie z Centrum Badawczym Lodz Cyber Hub organizuje otwarte spotkania online skierowane do studentów i praktyków zainteresowanych prawem, zarządzaniem internetem i nowymi technologiami. Odbędą się one na platformie MS Teams w godz. 16:30 – 18:00. Językiem spotkań jest język angielski.

Zaplanowane jest również pół godziny przeznaczone na zadawanie pytań. Odnośnik do spotkania odnaleźć można na stronie Lodz Cyber Hub.

7 kwietnia zapraszamy na spotkanie z Adamem Peakiem, odpowiedzialnym w ICANN za współpracę ze środowiskiem akademickim i organizacjami pozarządowymi. Adam pracował przez wiele lat na uczelniach w Europie i Azji, w tym w Japonii. W najbliższy czwartek zaprosi uczestników spotkania do dyskusji o aktualnym modelu zarządzania wielopodmiotowego oraz fundamentalnym znaczeniu Systemu Nazw Domenowych (Domain Name System; DNS) dla funkcjonowania globalnej Sieci i roli ICANNu w tych obszarach. Rozpocznie od omówienia zasad działania DNS, jak również systemu zarządzania wielopodmiotowego w ramach ICANN. Przybliży także niektóre z polityk regulujących sposób działania dostawców kluczowych usług internetowych, w tym również wpływ prawa praw człowieka, szczególnie prawa do prywatności, na ich kształtowanie i wdrażanie.

ICANN jest globalną organizacją non-profit, odpowiedzialną za funkcjonowanie domen i działanie serwerów DNS na całym świecie (tzw. sieci szkieletowej), jak również tworzenie i zarządzanie systemem numerów IP, przydzielanych każdemu urządzeniu z dostępem do Internetu. Cały światowy Internet funkcjonuje dzięki ICANN. Już kilkakrotnie gościł na UŁ w minionym roku, w kwietniu powraca z wydarzeniami online.

Materiał: Wydział Prawa i Administracji UŁ

Data i godziny wydarzenia: 07 kwietnia 2022 (czwartek) 16:30 - 18:00