Profesor Joseph Halevi Horowitz Weiler – Wykład Mistrzowski

Czy możliwa jest niechrześcijańska Europa? Na to pytanie będzie odpowiadał profesor Joseph Halevi Horowitz Weiler, doktor honoris causa UŁ. Wykład Mistrzowski odbędzie się w środę 15 maja br. o godz. 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

Prof. Joseph Halevi Horowitz Weiler jest prawnikiem, wybitnym specjalistą w dziedzinie prawa konstytucyjnego, międzynarodowego i unijnego, doktorem honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego. W latach 2013-2016 pełnił funkcję rektora Europejskiego Instytutu Uniwersyteckiego (EUI) we Florencji. Obecnie jest profesorem New York University. Uczestniczył w panelach arbitrażowych WTO i NAFTA, brał też udział w pracach nad tekstem Deklaracji Praw i Wolności Człowieka Parlamentu Europejskiego. Jest członkiem Amerykańskiej Akademii Sztuk i Nauk oraz redaktorem naczelnym dwóch międzynarodowych czasopism: European Journal of International Law i International Journal of Constitutional Law.

Joseph H. H. Weiler otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego podczas uroczystego posiedzenia Senatu UŁ inaugurującego nowy rok akademicki 2022/23. Wygłosił wówczas wykład inauguracyjny pod tytułem „Will the Judge of the Whole Earth Himself Not do Justice (Gen:18:25) – The Copernican Moment in the Evolution of Justice". Wykład dostępny jest na YouTube UniLodz

Wykład Mistrzowski „Czy możliwa jest niechrześcijańska Europa?”

• termin: 15 maja 2024 roku (środa), godz. 19.00
  • miejsce: aula Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wykłady Mistrzowskie

Wykłady Mistrzowskie to cykl spotkań z udziałem wybitnych osobistości świata nauki organizowany przez Archidiecezję Łódzką pod patronatem ks. kardynała Grzegorza Rysia.

Materiał: Archidiecezja Łódzka
Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ