Spotkanie z Piotrem Złotorowiczem w cyklu „Obiecane inspiracje”

Miejsce wydarzenia: Piotrkowska 295A, 93-004 Łódź
Czas: 02 marca 2023 (czwartek) 18:30 - 20:00

W czwartek (2 marca) o godz. 18.30 zapraszamy do Obiecana Café na drugie w 2023 r. spotkanie w ramach cyklu „Obiecane inspiracje”. Podczas wydarzenia rozmowę z reżyserem filmowym i teatralnym Piotrem Złotorowiczem poprowadzi Agnieszka Janiszewska. Rozmówcy porozmawiają m.in. o tajnikach filmowej kariery i ekstremalnych trybach pracy twórczej.

Jakie wątki zostaną poruszone podczas spotkania?

• Reżyser – człowiek, który tworzy nowe światy. O tajnikach filmowej kariery.
  • „Robić bardzo dużo prób” – proces twórczy z perspektywy filmowca.
  • Czy po dobrych studiach świat stoi otworem? Czyli jak spełniać artystyczne marzenia.
  • Cisza i spokój vs chaos i presja – ekstremalne tryby pracy twórczej .
  • „Wiarołom” – rodzinne tajemnice i dużo metalu. Czyli alchemia filmów, które zostają w pamięci.

Biogram Piotra Złotorowicza

Piotr Złotorowicz – reżyser filmowy i teatralny. Absolwent automatyki i robotyki na Politechnice Szczecińskiej. W czasie studiów kręcił swoje pierwsze niezależne filmy. W 2015 ukończył studia na Wydziale Reżyserii w PWSFTViT w Łodzi. Jego studenckie filmy były prezentowane na dziesiątkach festiwali i wielokrotnie nagradzane. Film dyplomowy „Matka Ziemia” miał premierę na 67 Festiwalu Filmowym w Locarno, gdzie zdobył wyróżnienie młodego jury. Piotr nominowany był też do nagrody „Bo Warto” Radia RMF Classic, a w 2012 r. zdobył „Talent Radiowej Trójki” w kategorii Film. W 2019 r. zadebiutował w teatrze Polonia monodramem pod tytułem „Wszystko, co najlepsze”. W roku 2022 na Międzynarodowym Festiwalu w Dhace odbyła się światowa premiera jego debiutu fabularnego pod tytułem „Wiarołom”.

Więcej o spotkaniach można znaleźć na stronie projektu.

Misją Uniwersytetu Łódzkiego jest rzetelne prowadzenie badań naukowych oraz aktywne głoszenie prawdy z nich płynącej, tak by mądrze kształcić kolejne pokolenia, być użytecznym dla społeczeństwa oraz odważnie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata. Doskonałość naukowa jest dla nas zawsze najlepszym kompasem. Nasze wartości to: odwaga, ciekawość, zaangażowanie, współpraca i szacunek.

Miejsce wydarzenia: Piotrkowska 295A, 93-004 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 02 marca 2023 (czwartek) 18:30 - 20:00