Gra miejska dotycząca dziedzictwa Izraela Poznańskiego

W sobotę (28 maja) o godz. 10.00 na rynku Manufaktury rozpocznie się gra miejska „Izrael Kalmanowicz Poznański i jego dziedzictwo”. Grupa osób, która najlepiej poradzi sobie w trakcie gry będzie miała możliwość nieodpłatnego zwiedzania Muzeum Fabryki. Wydarzenie organizują studenci historii wraz Katedrą Historii Polski XIX wieku.

Izrael Poznański był jednym z najbardziej znaczących łódzkich fabrykantów, a pozostawioną po nim spuścizną interesują się liczni badacze, w tym często historycy. Jedną z materialnych pozostałości jest kompleks fabryczny, w którym mieści się dziś Muzeum Fabryki. O jego historii będzie można dowiedzieć podczas organizowanej przez studentów historii gry miejskiej.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 27 maja)

Liczba miejsc jest ograniczona, nie warto więc zwlekać z zapisami. Szczegóły można znaleźć w regulaminie gry.

Łódź jest trzecim największym miastem w Polsce pod względem mieszkańców. Niegdyś była centrum przemysłu lekkiego, potężnym ośrodkiem zatrudniającym dziesiątki tysięcy robotników. Nazywana miastem czterech kultur dla wielu stała się ziemią obiecaną – miejscem, w którym udało się pomnożyć swój majątek. Dla innych była jedynie siedliskiem  nędzy i wyzysku. Dziś jest szybko rozwijającym się miastem, które co raz pozyskuje nowych inwestorów. Jako studenci historii na Uniwersytecie Łódzkim poczuwamy się do odpowiedzialności zadbania o promowanie dziedzictwa oraz wizerunku miasta, z którym związaliśmy swoją ścieżkę edukacji. Chcemy nie tylko upamiętnić wycinek historii Łodzi, ale także podzielić się ze społeczeństwem naszą wiedzą

deklarują organizatorzy.

Data i godziny wydarzenia: 28 maja 2022 (sobota) 10:00 - 13:00