Święto studentów i doktorantów – Juwenalia UŁ i UMED 2024

Miejsce wydarzenia: Lumumby 22/26, 91-404 Łódź
Czas: 10 maja 2024 (piątek) 09:00 - 12 maja 2024 (niedziela) 12:00

Juwenalia Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Medycznego będą trwać ponad tydzień – w dniach 6-14 maja dostępne będą różnorodne wydarzenia dla studentów i doktorantów obu partnerskich uczelni. W programie tegorocznego święta znajdziemy nie tylko plenerowe imprezy czy koncerty na terenie osiedla studenckiego Lumumby, ale również sportowe atrakcje, szkolenia, turnieje i konkursy. W tym roku, po długiej przerwie wraca także kultowy Pochód Juwenaliowy ulicą Piotrkowską.

grafika juwenaliowa z Łódzkim Jednorożcem

Vito Bambino, Elektryczne Gitary, Guzior, Baranovski i inni… 

Program wydarzeń jest niezwykle obfity – studenci i doktoranci Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi będą mogli uczestniczyć w obchodach swojego święta przez ponad tydzień, biorąc udział w różnych wydarzeniach o charakterze rozrywkowym, sportowym, a także naukowo-badawczym. Zaplanowano m.in. turniej Rocket League – gry polegającej na sterowaniu samochodami elektronicznymi oraz rozgrywki we flanki. Odbędą się też imprezy klubowe. Nie zabraknie tradycyjnego pochodu rektorskiego – władze obu uczelni przemierzą osiedle akademickie i zapoznają się, z tym co studenci zaprezentują w scenkach. Na stadionie AZS tradycyjnie odbywać się będzie sportowa część Juwenaliów.  

Koncertowe dwa dni!

Piątek (10 maja) oraz sobota (11 maja) to dni koncertowe – czas na dobrą zabawę z udziałem zaproszonych gwiazd. Zagrają m.in.: Vito Bambino, Elektryczne Gitary, Guzior, Baranovski. Szczegółowy program koncertów oraz kolejni wykonawcy będą ogłaszani w najbliższym czasie. 

Program Juwenaliów UŁ i UMED 2024

Harmonogram (na bieżąco uzupełniany):

6 maja (poniedziałek)

 • 16.00–19.00 Turniej Rocket League UŁ&UMED Juwenalia 2024 – mecze ćwierćfinałowe (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ – sale A271/A272/A273, transmisja)

7 maja (wtorek) 

 • 18.00–20.00 Turniej Rocket League UŁ&UMED Juwenalia 2024 – mecze półfinałowe (rozgrywki online, transmisja)

8 maja (środa) 

9 maja (czwartek)

 • 15.00–17.00 Turniej Rocket League UŁ&UMED Juwenalia 2024 – mecz o 3. miejsce oraz mecz finałowy (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ – duża aula, transmisja)
 • 16.30–21.00 Turniej Szachowy (Sala konferencyjna w budynku stołówki UŁ)
 • 22.00–6.00 Klubowe Juwenalia 2024 UŁ&UMED – Klub LORDI'S

10 maja (piątek)

 • 9.00–16.00 – Juwenalia sportowe (konkurencje sportowe realizowane na obiektach AZS Łódź CWFiS UŁ) 
 • 12.00–14.00 – pochód po Osiedlu Akademickim UŁ i prezentacje scenek juwenaliowych wystawionych przez mieszkańców poszczególnych Domów Studenckich UŁ i UMED 
 • od 19:30 koncerty artystów juwenaliowych, m.in. Elektryczne Gitary, Vito Bambino
 • przywitanie uczestników Juwenaliów przez władze Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Medycznego

11 maja (sobota)

 • Juwenaliowe Mistrzostwa we flanki (Osiedle Akademickie UŁ)
 • od 19:30 koncerty artystów juwenaliowych, m.in. Łona, Baranovski, Guzior

12 maja (niedziela) 

 • śniadanie na zregenerowanie (Osiedle Akademickie UŁ)

13 maja (poniedziałek)

 • 10.00­–17.30 Dzień Doktoranta – warsztaty, szkolenia oraz drzwi otwarte Szkół Doktorskich UŁ i UMED (Wydział Zarządzania UŁ i Centrum Szkół Doktorskich UŁ)
 • 19.00–22.00 Pubquiz (STREFA Billard & Darts)

14 maja (wtorek)

 • 10.00–16.00 Dzień Doktoranta – Konkurs Talking Science. Konkurs popularyzujący naukę poprzez prezentację zainteresowań badawczych uczestników (Wydział Zarządzania UŁ):
 • 10.00–13.00 edycja studencka
 • 13.00–16.00 edycja doktorancka 

Wydarzenie FB Juwenalia UMED&UŁ 2024 

Rocket League, flanki, sportowe rozgrywki, pochód i Talking Science 

Od 6 do 9 maja zaplanowane są wydarzenia głównie rozrywkowe, m.in.: turniej Rocket League, imprezy klubowe czy PubQuiz. Po długiej przerwie wraca także kultowy Pochód Juwenaliowy ulicą Piotrkowską (środa 8 maja), który rozpocznie obchody studenckiego święta w całej Łodzi (działania w ramach Łódzkiego Partnerstwa Akademickiego zrzeszającego 6 łódzkich uczelni publicznych).

Jak co roku w piątek (10 maja), przed wydarzeniami koncertowymi, odbędą się sportowe zmagania na obiektach AZS Łódź oraz CWFiS UŁ i nie zabraknie tradycyjnego pochodu rektorskiego, w którym Władze obu uczelni przemierzą osiedle akademickie zapoznając się, z tym co mieszkańcy domów studenckich zaprezentują w scenkach juwenaliowych. W drugim dniu koncertów (11 maja) studenci będą mogli zmierzyć się w turnieju we flanki, a w niedzielę zregenerować przy juwenaliowym śniadaniu.  

Na sportowo (10 maja)

 • TENIS STOŁOWY (rozpoczęcie godz. 9.00)

Osoba odpowiedzialna: mgr Piotr Korus piotr.korus@uni.lodz.pl 

 • PŁYWANIE (rozpoczęcie godz. 09.30, rozgrzewka 9.00)

Osoba odpowiedzialna za organizację: mgr Anna Milczarek anna.milczarek@uni.lodz.pl 

 • PIŁKA SIATKOWA (9.00 – 15.00 z przerwą na pochód 12:00 – 13:30)

Osoba odpowiedzialna za organizację: Piotr Jaworowicz piotr.jaworowicz@uni.lodz.pl 

 • PIŁKA KOSZYKOWA 3 x 3 (9.00 – 12.00)

Osoba odpowiedzialna za organizację: mgr Elżbieta Nowak elzbieta.nowak@adm.uni.lodz.pl 

 • ERGOMETR (rozpoczęcie godz. 09.00)

Osoba odpowiedzialna za organizację: mgr Piotr Jaworowicz piotr.jaworowicz@uni.lodz.pl 

 • TURNIEJ WYCISKANIA LEŻĄC (10.00 – 12.00)

Osoba odpowiedzialna za organizację: mgr Krzysztof Mielczarek krzysztof.mielczarek@uni.lodz.pl 

 • BADMINTON (13.30 – 16.00)

Osoba odpowiedzialna za organizację: Jagoda Goldwasser jagoda.goldwasser@gmail.com 

Zajęcia rekreacyjne:

 • YOGA NA TRAWIE (09.30 – 10.30 i 13.00-14.00) 

mgr Elżbieta Nowak elzbieta.nowak@adm.uni.lodz.pl 

 • NORDIC WALKING (9.30 – 10.30) 

mgr Iwona Kobierecka (CWFiS UŁ) iwona.kobierecka@uni.lodz.pl 

 • ZUMBA W PLENERZE (10.30 – 11.30) 

mgr Monika Źródlewska monika.zrodlewska@adm.uni.lodz.pl 

VII Dzień Doktoranta UŁ (13-14 maja)

W poniedziałek i wtorek (13 i 14 maja) na studentów i doktorantów obu uczelni czekać będzie oferta szkoleń i prezentacja Szkół Doktorskich UŁ i UMED oraz konkurs Talking Science, podczas którego młodzi naukowcy będą mogli pochwalić się swoimi projektami i pasjami badawczymi rywalizując o atrakcyjne nagrody. 

Wydarzenie w tym roku organizowane jest przez Uczelnianą Radę Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Łódzkiego, Centrum Komunikacji i PR oraz Bibliotekę Uniwersytetu Łódzkiego. Partnerem wydarzenia jest Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

W poniedziałek (13 maja) odbędzie się wiele ciekawych i wartościowych prelekcji, szkoleń oraz warsztatów zarówno dla doktorantów, absolwentów jak i kandydatów do Szkół Doktorskich. Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zaplanowano panel tematyczny poświęcony popularyzacji badań naukowych oraz dwie prelekcje – o popularyzowaniu badań oraz nawiązywaniu współpracy i umiędzynarodowieniu badań naukowych (ta ostatnia w języku angielskim). W Centrum Szkół Doktorskich odbędą się natomiast szkolenia i warsztaty dotyczące m.in. składania wniosków grantowych, prawnych i praktycznych aspektów kształcenia w szkole doktorskiej czy też dbania o dobrostan psychiczny w języku polskim oraz angielskim.

Istotnym punktem wydarzenia będą Drzwi Otwarte Szkół Doktorskich Uniwersytetu Łódzkiego oraz Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, które również odbędą się w Centrum Szkół Doktorskich. W ramach tej inicjatywy studenci oraz absolwenci studiów wyższych zainteresowani kształceniem w szkołach doktorskich uzyskają możliwość zapoznania się z ofertą oraz zasadami rekrutacji oraz spotkania z doktorantami.

We wtorek (14 maja) odbędzie się natomiast kolejna edycja Konkursu Talking Science dla Studentów i Doktorantów Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Zadaniem uczestników będzie przedstawienie tematyki prowadzonych przez siebie badań naukowych/swoich zainteresowań badawczych w sposób zrozumiały dla szerokiego grona odbiorców. Czas wystąpienia nie może przekroczyć 180 sekund! Kapituła wskaże laureatów konkursu, a publiczność zwycięzcę nagrody specjalnej. Łączna suma nagród to aż 32 tysiące złotych.

Już teraz serdecznie zachęcamy do udziału w prelekcjach i szkoleniach, a także spróbowania swoich sił i uczestnictwa w Konkursie Talking Science. W najbliższym czasie ukażą się szczegółowe informacje o wydarzeniu. Zachęcamy do obserwowania mediów społecznościowych Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów UŁ.

Dzień Doktoranta UŁ

Eliminacje zespołów studenckich

Dla zespołów chcących nieodpłatnie wystąpić na tegorocznej scenie juwenaliowej, przygotowana została możliwość zgłoszenia. Spośród nadesłanych zgłoszeń Uczelniane Rady Samorządu Studentów UŁ i UMED wybiorą najlepsze kapele, które następnie wystąpią przed artystami komercyjnymi. Informacje na temat zgłoszeń znajdują się na stronie wydarzenia.

Dostępność – ułatwienia i inne rozwiązania podczas Juwenaliów 

 • z okazji Juwenaliów prof. Elżbieta Żądzińska, rektor UŁ ustanawiła dzień 10 maja (piątek) wolnym od zajęć dydaktycznych w Uniwersytecie Łódzkim
 • teren imprezy jest przestrzenią otwartą, dostosowaną do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami (podjazdy do chodników, płaska nawierzchnia, wydzielone strefy przy scenie dla osób z niepełnosprawnością ruchu); 
 • na teren osiedla akademickiego można dostać się komunikacją miejską; 
 • w dniach 10–12 maja uruchomione zostaną linie dodatkowe J1 i J2 oraz zmianie ulegnie rozkład jazdy linii 86, N1A i N1B. Autobusy linii 86, N4B, N7A, N7B i J2 obsługiwane będą wyłącznie taborem przegubowym, natomiast linia J1 składami 2xKonstal 805Na. Ponadto osoby posiadające ważne legitymacje studenckie w dniach 10-12 maja br. są uprawnione do bezpłatnego przejazdu liniami tramwajowymi: 12, 15, 16, 18, 45, J1 oraz liniami autobusowymi: 55, 57, 58A, 58B, 72A, 72B, 77, 86, 87A, 87B, J2, N4A, N4B, N5A, N5B, N7A, N7B (szczegółowe informacje, w tym informacja o kursowaniu pojazdów niskopodłogowych na stronie: www.mpk.lodz.pl)
 • na terenie osiedla akademickiego znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością;
 • pracownicy ochrony są przeszkoleni i przygotowani do wsparcia osób ze szczególnymi potrzebami;
 • scena umieszczona jest w miejscu zapewniającym dobrą akustykę; 
 • przywitanie gości przez Władze UŁ i UMed będzie tłumaczone na polski język migowy;
 • dla osób głuchych istnieje możliwość wyboru miejsca o dobrej widoczności tłumacza; 
 • dla osób z niepełnosprawnością ruchową istnieje możliwość zapewnienia asysty w celu dotarcia w pobliże sceny; 
 • organizator zapewnia miejsce w pobliżu na odstawienie wózka lub dodatkowego sprzętu; 
 • jest możliwość wejścia na teren imprezy z psem asystującym;
 • na terenie imprezy będą występowały intensywne efekty dźwiękowe i świetlne. 

Juwenalia 2024. Regulamin imprezy masowej PL

Juwenalia regulamin terenu imprezy 2024 PL

Juwenalia 2024. Regulamin imprezy masowej EN

Juwenalia regulamin terenu imprezy 2024 EN

Juwenalia 2024. Regulamin imprezy masowej UA

Juwenalia regulamin terenu imprezy 2024 UA

Organizatorami tegorocznych Juwenaliów są: Uczelniana Rada Samorządu Studentów UŁ, Uczelniana Rada Samorządu Studentów UMed, Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów UŁ, Studium Wychowania Fizycznego UŁ, AZS Umed i Akademicki Związek Sportowy Łódź. 

Szczegóły wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Lumumby 22/26, 91-404 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 10 maja 2024 (piątek) 09:00 - 12 maja 2024 (niedziela) 12:00

 • PN
 • WT
 • ŚR
 • CZ
 • PT
 • SB
 • ND