„Mikołajkowe Językozwanie” quiz ortograficzny

Nie masz jeszcze planów na mikołajki, a pragniesz spędzić je w wyjątkowy sposób? Jesteś miłośnikiem języka polskiego? Chcesz zmierzyć się z zawiłościami polskiej ortografii i interpunkcji? Jeśli tak, weź udział w wyjątkowym quizie „Mikołajkowe Językozwanie” organizowanym przez Koło Naukowe Językoznawców UŁ.

Do niedawna wszystkim osobom związanym z Wydziałem Filologicznym UŁ grudzień kojarzył się nie tylko z Wigilią, smacznym barszczykiem z uszkami i stosem wymarzonych prezentów znalezionych pod choinką, lecz także z Dyktandem Mikołajkowym. Wydarzenie organizowane w latach 2014–2019 zgromadziło łącznie prawie 1000 śmiałków, którzy nie bali się stoczyć bojów z poprawną polszczyzną. W językowych potyczkach uczestnikom co roku towarzyszyli znamienici goście, tacy jak Tomasz Zimoch (2015), Paweł Śpiechowicz (2017), Magdalena Michalak (2018) czy Radosław Popłonikowski (2019).

Po roku przerwy Koło Naukowe Językoznawców działające przy Zakładzie Współczesnego Języka Polskiego UŁ zaprasza do udziału w nowym wydarzeniu. „Mikołajkowe Językozwanie” to quiz skierowany do studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Łódzkiego. Zwycięzcą zostanie ten, kto poprawnie i jak najszybciej odpowie na 20 pytań sprawdzających znajomość zasad ortograficznych oraz interpunkcyjnych. Konkurs odbędzie się 6 grudnia w przestrzeni wirtualnej za pośrednictwem aplikacji MS Forms. Link do testu będzie aktywny od godz. 8. Na odpowiedzi czekamy do godz. 24.

Wszystkich odważnych zachęcamy do podjęcia „Mikołajkowego Językozwania”! Dla laureatów przewidujemy atrakcyjne nagrody.

Więcej informacji można znaleźć na fanpage’u Koła Naukowego Językoznawców.

Data i godziny wydarzenia: 06 grudnia 2021 (poniedziałek) 08:00 - 23:59