Wykład „Strange Tales, Supernatural Romance and Vengeful Ghosts: the Origins of Asian Gothic”

Instytut Anglistyki UŁ serdecznie zaprasza na wykład im. prof. Witolda Ostrowskiego pt. „Strange Tales, Supernatural Romance and Vengeful Ghosts: the Origins of Asian Gothic”, który wygłosi dr Katarzyna Ancuta (Chulalongkorn University, Tajlandia). Wykład odbędzie się 7 grudnia (wtorek) o godz. 13.30 na platformie Microsoft Teams.

Link do spotkania (MS Teams).

Wydarzenie zostało objęte patronatem Dyrektora Instytutu Anglistyki UŁ. Wykład prowadzony będzie w języku angielskim.

Dr Katarzyna Ancuta (Chulalongkorn University, Tajlandia) jest specjalistką w zakresie studiów gotyckich. Jej interdyscyplinarne zainteresowania badawcze dotyczą przejawów gotycyzmów w kulturze współczesnej w kontekście azjatyckim i obejmują literaturę popularną, film, multimedia, performanse, teatr, muzykę i taniec, komiksy i powieść graficzną, modę oraz style alternatywne. Katarzyna Ancuta jest autorką monografii Where Angels Fear to Hover: Between the Gothic Disease and the Meataphysics of Horror (2005) oraz rozdziałów w takich publikacjach jak: Neoliberal Gothic (2017), The Routledge Handbook to the Ghost Story (2017), B-Movie Gothic (2018), Twenty-first-century Gothic (2019) i The Edinburgh Companion to Gothic and the Arts (2019). Współredagowała numery specjalne poświęcone tajskim (2014) i południowo-azjatyckim (2015) filmom grozy, Tropical Gothic (2019), oraz zbiór esejów Thai Cinema: The Complete Guide (2018). Obecne pracuje nad książką poświęconą gotycyzmom azjatyckim oraz współredaguje dwa tomy esejów South Asian Gothic i Southeast Asian Gothic.

Data i godziny wydarzenia: 07 grudnia 2021 (wtorek) 13:30 - 16:00