Aktualna sytuacja geopolityczna Afryki

Już 13 stycznia o godzinie 9:00 odbędzie się wykład online pod tytułem "Geopolitical Rivalry and Challenges in Contemporary Africa", organizowany przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych.

Spotkanie poprowadzi Emmanuel Dupuy – dyrektor IPSE (l'Institut Prospective et Sécurité en Europe) – ośrodka analitycznego z siedzibą w Paryżu, Brukseli i Rabacie, zajmującego się dyplomacją dwukierunkową oraz strategicznymi aspektami współczesnych stosunków międzynarodowych. Wykładowca Uniwersytetu Katolickiego w Lille, a także profesor wizytujący uczelni między innymi w Genewie i Hangzhou. W latach 2008-2010 doradca francuskiego sekretarza ds. obrony i weteranów, a w 2011 roku doradca polityczny francuskich sił zbrojnych w Afganistanie.

Link do spotkania

Materiał źródłowy: Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych