Wyróżnienie od ABSL dla UŁ za profesjonalną współpracę z biznesem

Miło nam poinformować, że Uniwersytet Łódzki został nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL Poland)! ABSL Appreciation Gala to wydarzenie mające na celu uhonorowanie partnerów, firmy, organizacje pozarządowe, instytucje centralne, samorządowe oraz uczelnie, które wniosły istotny wkład w rozwój branży usług dla biznesu.

Uniwersytet Łódzki został doceniony przede wszystkim za znaczący wkład w rozwój sektora oraz profesjonalną współpracę z biznesem. W imieniu naszej uczelni wyróżnienie odebrała prof. Agnieszka Kurczewska, prorektorka ds. współpracy z otoczeniem UŁ. 

Wyróżnienie ABSL dla Uniwersytetu Łódzkiego to konsekwencja działań w obszarze między edukacją a współpracą z otoczeniem. Cieszymy się, że nasze wysiłki są doceniane, a oferta UŁ spełnia najwyższe standardy i wymagania rynku pracy. Wyróżnienie mobilizuje nas do dalszej pracy 

– podkreśla prof. Agnieszka Kurczewska

Nagroda jest rezultatem strategicznej współpracy Uniwersytetu Łódzkiego z biznesem, w tym zaangażowania w uruchomienie w tym roku na Wydziale Prawa i Administracji UŁ innowacyjnego kierunku studiów "Analityk AML – przeciwdziałanie praniu pieniędzy". Ten nowatorski program umożliwia studentom zdobycie niezbędnych kompetencji do skutecznego działania w dynamicznym środowisku, poddawanym ciągłym zmianom regulacyjnym. Równie ważnym przedsięwzięciem z tego obszaru było uruchomienia wraz z Invest in Lodz (Central Poland) i specjalistami kilkudziesięciu firm łódzkiego sektora fintech Studiów Podyplomowych Fintech na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ. 

Nie bez znaczenia dla wyróżnienia przyznanego przez ABSL jest też silne zaangażowanie naukowców Uniwersytetu Łódzkiego w proces budowania kompetencji przyszłości. Przejawem tego jest m.in. ich stała obecność na Europejskim Forum Nowych Idei. W EFNI 2022 wzięli np. aktywny udział w panelach dyskusyjnych poświęconych najważniejszym problemom współczesnego biznesu i społeczeństwa takim, jak m.in.: rozwój nowych technologii, transformacja cyfrowa w organizacjach, czy zdrowsze życie w miastach. UŁ reprezentowali: dr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ, naukowczyni w Katedrze Funkcjonowania Gospodarki na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ, dr Ada Florentyna Pawlak, wykładowczyni w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UŁ, speakerka w Digital University, specjalizująca się w obszarze społecznych implikacji sztucznej inteligencji i transhumanizmu, oraz dr hab. Mariusz Sokołowicz, prof. UŁ, kierownik Katedry Gospodarki Regionalnej i Środowiska Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ, prodziekan Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ. 

Jako uczelnia jesteśmy dumni, że inicjatywy UŁ przyczyniają się nie tylko do rozwoju indywidualnych umiejętności naszych studentów, ale także do budowy kompetencji przyszłości, które są zgodne z oczekiwaniami pracodawców. Dziękujemy też wszystkim pracownikom, partnerom biznesowym (EY Polska, mBank S.A., Euroclear, Nordea, Fintech Central Poland) oraz wszystkim zaangażowanym w realizowane wspólnie przedsięwzięcia. 

Materiał: Centrum Współpracy z Otoczeniem UŁ 
Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ