OFERTY I AKTUALNOŚCI

Szkoła letnia „SustainMV 2024” – University of Greifswald

University of Greifswald zaprasza studentów UŁ do udziału w szkole letniej na początku września 2024 r.

WIĘCEJ

OFERTY I AKTUALNOŚCI

Stypendium Santander dla Erasmusa 2024

Dostał_ś się na Erasmusa? To świetnie! Aplikuj o dodatkowe stypendium.

WIĘCEJ

OFERTY I AKTUALNOŚCI

Rekrutacja do Erasmus Student Network UŁ!

Erasmus Student Network UŁ jest organizacją studencką promującą mobilność studentów oraz opiekującą się studentami zagranicznymi.

WIĘCEJ

OFERTY I AKTUALNOŚCI

Darmasiswa Indonesia Scholarship – rok akademicki 2024/2025

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą stypendialną Darmasiswa Indonesia. Darmasiswa jest programem stypendialnym dla studentów z krajów, z którymi…

WIĘCEJ

OFERTY I AKTUALNOŚCI

JLU Virtual International Programme – semestr letni 2023/2024

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą wymiany online na Justus Liebig University Giessen (Niemcy).

WIĘCEJ

OFERTY I AKTUALNOŚCI

Programy doktorskie we Florencji ze stypendium

Zapraszamy studentów ostatniego roku studiów magisterskich oraz absolwentów do zapoznania się z ofertą stypendialną European University Institute…

WIĘCEJ

OFERTY I AKTUALNOŚCI

Stypendia DAAD na pobyt w Niemczech

Studia, nauka języka, a może projekt badawczy? Pobyt za granicą zawsze wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Jak im sprostać? DAAD przyznaje stypendia na…

WIĘCEJ

OFERTY I AKTUALNOŚCI

Wymiana studencka w Gruzji

University of Georgia zaprasza studentów UŁ do udziału w programie wymiany na semestr zimowy 2023/2024.

WIĘCEJ

OFERTY I AKTUALNOŚCI

Staż w Universidad Francisco de Vitoria

International Relations Office UFV zaprasza do aplikowania o wakacyjny staż w hiszpańskiej uczelni!

WIĘCEJ

OFERTY I AKTUALNOŚCI

Wymiana w National University of Mongolia

Do 15 czerwca 2023 studenci UŁ mogą aplikować o wyjazd na wymianę studencką do Mongolii!

WIĘCEJ

TYPY WYJAZDÓW

Studenci UŁ mogą wyjeżdżać na różnego rodzaju programy: wymiany studenckie, praktyki, kursy językowe, szkoły letnie lub konferencje. Na większość możesz wyjechać w trakcie roku akademickiego (np. na jeden semestr), a niektóre są dopasowane pod wakacyjne miesiące (np. szkoły letnie).

  • Wymiana studencka: możesz zrealizować część studiów w uczelni zagranicznej. Przykłady: Erasmus+ studia, Edukacja, BIP - Blended Intensive Programmes, Erasmus - cały świat (aka International Credit Mobility), stypendia zewnętrzne (NAWA, DAAD, Fulbright i inne).
  • Praktyki: jeśli Twoje studia mają w programie praktyki, możesz je zrealizować w zagranicznej instytucji. Przykład: Erasmus+ praktyki.
  • Szkoła letnia: kurs, zazwyczaj 2-tygodniowy, w uczelni zagranicznej. Jak nazwa wskazuje, organizowane są w wakacje, choć pojawiają się też oferty szkół zimowych (w przerwie międzysemestralnej).
  • Konferencje: uczelnie zagraniczne organizują liczne konferencje, na które zapraszają studentów z innych krajów. Możesz wyjechać zarówno jako ‘zwykły’ uczestnik, ale również jako prelegent.

ZASADY WYJAZDÓW

Biuro Współpracy z Zagranicą koordynuje następujące programy/oferty wyjazdów: Erasmus+ studia, Erasmus+ praktyki, Edukacja, oferty uczelni partnerskich oraz niektóre wyjazdy do Japonii. Zdarza się, że oferty z uczelni partnerskich, spoza powyższej listy programów, wymagają nominacji przez BWZ (informacja zawsze jest podawana w ogłoszeniu). W przypadku koordynacji BWZ, dokumenty składasz i rozliczasz przede wszystkim w tym biurze. Zazwyczaj proces rekrutacji i rozliczenia tych wyjazdów ma miejsce również częściowo na wydziale – wszelkie informacje o tym jakie dokumenty i gdzie należy złożyć znajdziesz na stronie danej oferty.

Kod Erasmus+ UŁ: PL LODZ01

Inne programy/oferty, np. szkoły letnie lub konferencje, zazwyczaj wymagają rejestracji bezpośrednio na swojej stronie lub przez email. Może się zdarzyć, że będziesz potrzebować zgodę Dziekana/Koordynatora Mobilności Wydziału na wyjazd.

FINANSOWANIE

Część wyjazdów oferuje nie tylko bezpłatny udział w wymianie/programie, ale również stypendia. Należy jednak pamiętać, że większość wyjazdów wymaga własnego wkładu finansowego.

Wyjazdy z możliwością ubiegania się o stypendium: Erasmus+ studia, Erasmus+ praktyki, Edukacja, Fullbright, DAAD. Sugerujemy jednak zapoznać się również z ofertą innych wyjazdów, ponieważ mogą proponować np. zniżki na akademik lub inne wsparcie.