Opłata za akademik, ksero, wspólne wyjścia ze znajomymi z roku – studenckie życie ma swoje uroki... i cenę. Kredyt studencki to dobry sposób, żeby zapewnić sobie stałe źródło gotówki. Jeżeli w czasie nauki nie chcesz pracować, a Twoje możliwości finansowe są ograniczone, możesz rozważyć właśnie takie źródło utrzymania w czasie studiów.  

Kredyty studenckie są przyznawane przez banki komercyjne, a ich celem jest zwiększenie szans na studiowanie. Możesz je uzyskać w kilku polskich bankach.

Studenci przed ukończeniem 30. roku życia oraz doktoranci przed ukończeniem 35. roku życia.

Kredytów studenckich udzielają banki komercyjne. W tej sprawie możesz udać się do następujących banków: PKO Bank Polski S.A., Bank PEKAO S.A., Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. (wraz ze zrzeszonymi bankami spółdzielczymi), SGB-Bank S.A. (wraz ze zrzeszonymi bankami spółdzielczymi).

Kwota jest uzależniona od Twojego wniosku i może wynosić 400 zł, 600 zł, 800 zł lub 1000 zł.

Bank poprosi Cię o kilka podstawowych dokumentów: zaświadczenia o tym, że studiujesz albo potwierdzenia udziału w rekrutacji na studia (jeżeli dopiero ubiegasz się o przyjęcie i odpowiednio wcześnie postanowiłeś zadbać o ich finansowanie), oświadczenia o wysokości dochodów Twoich, członków Twojej rodziny i ich aktualną liczbę, a także dokumenty oceniające Twoją zdolność kredytową.