Jak odradza się ruch studencki? Dyskusja o książce „Jowita zostaje...”.

Miejsce wydarzenia: Aleja Rodziny Scheiblerów 2, 90-128 Łódź
Czas: 19 kwietnia 2024 (piątek) 16:30 - 18:30

Jak obecnie wygląda społeczność studencka? Czy prywatyzacja nauki nadal ma się dobrze w 2024 roku? Łódzkie Koło Młodych Inicjatywy Pracowniczej zaprasza na spotkanie wokół książki „Jowita zostaje. Historia 10 dni ruchu studenckiego”, której autorami są studentki i studenci z Poznania oraz Warszawy. Wydarzenie odbędzie się 19 kwietnia br. o godz. 16:30 w Instytucie Psychologii UŁ.

Gdy studenci i studentki z całego kraju w grudniu 2023 roku zjeżdżali do Poznania, by protestować przeciwko sprzedaży Domu Studenckiego Jowita, nie wiedzieli, że staną się częścią najdłuższej od lat studenckiej okupacji, a przede wszystkim pierwszej od niepamiętnych czasów, która zakończyła się dużym sukcesem. Nie tylko obronili swoje miejsce, ale także stworzyli fundament dla nowej formy społecznego zaangażowania. Uczestniczki okupacji stworzyły w formie publikacji świadectwo z tego, co wydarzyło się w Poznaniu i w Polsce, a co wydarzyć się musi w przyszłości. Autorami książki „Jowita zostaje. Historia 10 dni ruchu studenckiego” są studentki i studenci z Poznania oraz Warszawy.

Dyskusja wokół książki „Jowita zostaje. Historia 10 dni ruchu studenckiego” odbędzie się 19 kwietnia br. (piątek) o godz. 16:30 w Instytucie Psychologii UŁ (aula 3:11). Będzie to panel dyskusyjny z uczestniczkami poznańskich wydarzeń oraz studentkami Uniwersytetu Łódzkiego.

Udział w spotkaniu wezmą: Dominika Lichańska, Dominik Chrabski (Łódzkie Koło Młodych Inicjatywy Pracowniczej) Marianna Wasiak (Poznańskie Koło Młodych Inicjatywy Pracowniczej) oraz Noemi Mara (Warszawskie Koło Młodych Inicjatywy Pracowniczej).

Spotkanie poprowadzi Gabriela Wilczyńska – jedna z redaktorek książki, członkini Inicjatywy Pracowniczej. Po panelu odbędzie się część przeznaczona na otwartą dyskusję.

Informacje o wydarzeniu dostępne są na Facebooku

Na miejscu do zdobycia będą darmowe egzemplarze książki. Można też zapoznać się wcześniej z jej treścią, korzystając z elektronicznej wersji dostępnej pod linkiem.

Materiał: Łódzkie Koło Młodych Inicjatywy Pracowniczej
Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ