PogaDUCHY przy kawie – jak rozmawiać o śmierci

Miejsce wydarzenia: Piotrkowska 15, Łódź
Czas: 28 kwietnia 2024 (niedziela) 15:00 - 17:00

Zapraszamy na spotkanie "PogaDUCHY przy kawie" będące wariacją na temat Death Cafe. Jest to spotkanie, które wspiera potrzebę rozmawiania o śmierci. Spotkanie poprowadzi dr Łucja Lange z Instytutu Socjologii UŁ oraz Melania Dominiak, terapeutka dzieci i młodzieży prowadząca Pracownię Działań Różnych. Spotkanie odbędzie się 28.04.2024 w godzinach 15.00 - 17.00 w Majne Szwajne, na Piotrkowskiej 15.

Spotkanie będzie moderowane przez osoby prowadzące wykorzystujące karty z dwóch zestawów. Jeden z nich stworzony został przez Fundację Ludzie i Medycyna – nosi bardzo znaczącą nazwę „Rozmawianie o śmierci cię nie zabije”. Drugi został stworzony przez fototerapeutkę Annę Domaradzką-Lech. Oba inspirują do rozmawiania o sprawach ostatecznych, pozwalają w sposób wyczerpujący omówić wątek, który zostanie wybrany/wylosowany.

Do udziału zapraszamy osoby dorosłe, które nie są w kryzysie psychologicznym. Spotkanie nie ma charakteru terapeutycznego, nie jest to również grupa wsparcia – rozmawiamy o tematach w miarę bezpiecznych i ogólnych, eksplorując różne zagadnienia na tyle, jak bardzo pozwala nam nasze samopoczucie.

Na spotkanie zapraszamy na godzinę 15:00 28.04.2024 w niedzielę do przyjaznej i otwartej tylko dla nas przestrzeni Majne Szwajne, na Piotrkowskiej 15. Rozmowy potrwają do 17:00. Na miejscu będzie możliwość zamówienia napojów (kawa, herbata) i ciasta. Spotkanie jest dostępne za darmo, prosimy jednak o zapisy, byśmy mogły zaplanować przestrzeń (rozstawienie stolików). Zapisy możliwe są przez formularz internetowy.

Prowadzenie:

• Melania Dominiak - pedagożka / suicydolożka / terapeutka środowiskowa / psychoterapeutka w trakcie szkolenia - Pracuje z dziećmi i młodzieżą doświadczającą kryzysów suicydalnych, trudności emocjonalnych, opuszczających oddziały psychiatryczne. Edukatorka w temacie zdrowia psychicznego, z wieloletnim doświadczeniem w pracy w placówkach oświatowych, szczególnie socjoterapeutycznych. Poszukująca narzędzi i metod do towarzyszenia w kryzysach, trudnych momentach życia, w przeżyciach żałoby. Prowadzi mobilny gabinet terapeutyczny co oznacza, że pracuje nie tylko w gabinecie, ale z dużą uważnością na pacjenta poszukuje dostosowanych do jego potrzeb różnych przestrzeni społecznych w tym teatrów, parków, bibliotek.
  • Łucja Lange - naukowczyni / fotografka / terapeutka - naukowczyni i wykładowczyni akademicka związana z Instytutem Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego. Bada doświadczenie straty (także w kontekście istot nieludzkich). Jej zainteresowania skupiają się na kwestiach różnorodności i obszarach gender studies, animal studies oraz death studies. Towarzyszy w żałobie po utracie osób zwierzęcych i pomaga zaplanować ich pożegnanie. Wspiera osoby po stracie prowadząc kręgi, grupę wsparcia, indywidualne konsultacje oraz terapię za pomocą fotografii.

Wydarzenie na Facebooku.

Miejsce wydarzenia: Piotrkowska 15, Łódź